Speciali įranga sodo nameliui

KompresoriaiSenuose sodo nameliuose aplink didmiesčiuose, galima rasti ir tokių prietaisų kaip mentelinis kompresorius, ir elektros generatorių, ir vandens siurblių. Visko, kas tik gali padėti įsirengti sodo namelį taip, kad jame būtų galima gyventi, net šiam esant ir kažkur viduryje laukų. Taigi, speciali sodo namelio įranga gali būti labai įvairi, tačiau drauge ir tikrai universali.

Kompresorius vandeniui ištraukti ir pumpuoti

Tokie kaip Gardner Denver kompresoriai dabar laikomi itin ilgaamžiškais ir galingais. Sodo namelyje toks naudingas, nes gali būti prijungtas prie hidroforo ir padėti ištraukti vandenį iš gręžinio. Tai itin aktualu, kuomet namelyje yra tik vadinamasis sodo vanduo. Vandentiekio gręžimas yra per didelis darbas, o štai nuosavas gręžinys – tai dalykas, kurį tikrai vieta turėti, gyvenant tokiomis sąlygomis.

Elektros generatorius, jeigu nėra elektros

Jeigu vasarnamis įrengtas kažkur itin nuošalioje vietovėje, tai galbūt reikės ir elektros generatoriaus – kad galėtumėte užtikrinti nuolatinį ir nepertraukiamą elektros tiekimą. Iš tiesų net ir esant įprastiems elektros tinklams, verta turėti atsarginį generatorių. Nes nuošaliose vietovėse ne taip greitai sutvarko nutrauktus tinklus, be to, nebūtų alternatyvų kur ir pas ką eiti prašyti elektros, nes jos nebūtų niekur išvis aplink. Mieste tokie dalykai sutvarkomi labai greitai, o ir reikalui esant galima tiesiog nueiti į gretimą kvartalą ir pasinaudoti elektra, jeigu tai būtina.

Laistymo įranga, auginantiems daržą

Dar iš įdomesnės technikos, kurią galima turėti vasarnamyje, tai įvairi laistymo technika, jeigu mėgstama užsiimti daržu, šiltnamiu sodu. Tuomet vanduo gali būti siurbiamas iš vietinio vandens telkinio arba iš kažkur kitur, iš kur įmanoma paimti. Geriamą vandenį, žinoma, reikėtų taupyti, tačiau bet kuriuo atveju, želdinius lieti lengviau tuomet, kai yra laistymo įranga su žarna, o ne tenka tempti po vieną laistytuvą ir kibirą.

Šildymo sistemų variantai

Labai svarbu, kokie vasarnamio šildymo variantai bu pasirinkti. Šių yra nemažai, tik reikės išsirinkti geriausią. Vienaip bus planuojama, jeigu tai sodo namelis, kuriame iš tiesų nakvojama ir būnama tik vasarą. Pagal pavadinimą – vasarnamis. Tačiau visai kas kita bus tuomet, jeigu iš tiesų planuojama čia pavakaroti ir žiemą savaitgaliais ar kitu metu. Pirmuoju atveju, pilnai užteks vienos buržuikos, paprasto židinio ir kamino. Antruoju atveju, reikės pagalvoti apie kažką rimtesnio. Tai galės būti ir tam tikras šildymo metodas oras – oras, ir dujinis šildymas, jeigu tokioje vietovėje yra atvestos dujos. Arba centralizuotas šildymas kietojo kuro ar granulinio kuro katilu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *