Asfaltas prie namų

Kokia yra šalto asfalto kaina, jeigu kai kuriuose miesteliuose vis dar nelieka pinigų išasfaltuoti keliams? Vienur vairuotojai turi važinėti žvyru, kitur duobėtais keliais. Situacija dar nėra tokia gera, kad šalto asfalto kaina būtų prieinama kiekvienai savivaldybei ar seniūnijai.

Mūsų kiemo asfaltas

Kaip liejamas asfaltas?Negaliu pasakyti, ar tas asfaltas, kuris buvo ant mūsų kiemo, tikrai buvo šaltas. Kai dabar pagalvoju geriau, tai man net atrodo, kad tai nebuvo kažkoks supiltas asfaltas. Gal ten iš tiesų buvo tiesiog padėtos keturios perdangos. Nes tarp tų asfalto blokų tikrai buvo aiškios ribos. O tose ribose audavo žolės, kurias reikėdavo nuolat ravėti. Asfaltas iš esmės ir buvo labiausiai tik toje vietoje, kuri buvo prie garažo. Vadinasi, tėtis ten pasistatydavo mašiną, kai ją remontuodavo. Kita pusė kiemo, taip pat kieme esantis kelias, nebuvo išasfaltuoti. Todėl pavasarį ten būdavo galima užklimpti. Taip pat ten krisdavo obuoliai, juos nuolat reikėdavo nurinkti, kad mašinos netraiškytų. Ten, kur nebuvo asfalto, nebuvo galima ir leisti užželti žolėms. Tad visi vaikai dažnai turėdavo dirbti tokius darbus ir šluoti kiemą, taip pat krapštyti iš jo žolytes.

Gatvė prie namų

Ilgą laiką ta gatvė buvo išvis neasfaltuota. Bet tai ir nereiškia, kad ten driekėsi žvyrkelis. Tiesiog buvo akmeninė gatvė, kuria garsiai dardėdavo automobiliai. Dulkės nekildavo, pavojaus dėl greičio nebuvo, nes akmenimis greitainepralėksi. Kiekvieną mašiną iš toli girdėdavome. Tai buvo viena paskutinių gatvių, kurios buvo taip ilgai akmeninės. Paskui ir ją užpylė asfaltu, nors tikrai buvo galima palikti ir taip. Žinoma, nieko baisaus neatsitiks. Asfaltas užpiltas ant akmenų – jeigu kam nors reikės, tai bus galima juos ir atsikasti. Gal kai kas nors kada nors atkūrinės senamiestį.

Dabartinės rekonstrukcijos

Kai gatvė buvo išasfaltuota, pradėjo greitai važinėti mašinos. Po kelių avarijų tam tikrose sankryžose, kur anksčiau avarijų nebūdavo, atsirado ten papildomi įspėjamieji kelio ženklai, greičio ribojimas, STOP ženklas. Vėliau buvo kelis metus ramu. O dabar šalia tiesia geležinkelį, todėl gatvė apskritai vėl patiria kažkokias tam tikras rekonstrukcijas. Greitai bus atidaryti pervaža, ir šį kartą eismas reguliuosis dar kitaip. Bet mes jau ten nebematysim to, nes niekas ten negyvename, visi išsikraustėme. Ir daugiau senųjų gyventojų išsikraustė į atokesnes vietas. Visa tai yra tik į gerą, bet tiems, kas nemėgsta pokyčių, gali ir nepatikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *