Kodėl žmonės perka butus Vilniuje?

Butas prie upėsKodėl būtent naujai statomi butai Vilniuje yra siekiamybė daugybei žmonių, planuojančių būsto pirkimą? Yra nemažai priežasčių, kodėl būtent Vilniuje šiuo metu pardavimai vis dar yra aukštumose.

Sostinė yra sostinė

Pirmoji priežastis – tai sostinės vardas. Čia susitelkę visi valdžios organai, čia labai daug ir privatu verslo sektorių. Taip sakant – sostinė yra sostinė, ir ne kažkas kitas. Visgi būtent sostinę gali laikyti ta vienintele progresyvia vieta, kurioje daugiausiai vyksta judėjimo į priekį. Čia ir daugiausia kokybiškų aukštojo mokslo įstaigų, kurios nuolatos pritraukia daugiau jaunų protingų žmonių. Dažnai jie paskui ir lieka studijų mieste, į gimtuosius rajonus nebegrįžta. Na nebent dėl kitų planų iškeliauja į Kauną ar kitą miestą toliau gyventi.

Kai kuriuose rajonuose butai niekada nenuvertėja

Visgi reikėtų pasakyti, kad yra rajonų ir regionų, kuriuose būstas nenuvertėja – išlieka aukštumose kainos net ir krizės metu. Būtent ten ir verta pirkti ir nebijoti, kad prapuls investicija. Tai tokie rajonai kaip Senamiestis, Paupys, Užupis, Žvėrynas ir pan. Šiuose rajonuose yra gera gyventi, nes jie arti centro, puikioje dalyje, tačiau čia būstas brangus, su sąlyga, kad visada ir išliks labai paklausus. Ypač žmones traukia visiškai nauji būsto statybų projektai. Kadangi žmonių vis daugėja, į senuosius paveldo pastatus žmonės nebetelpa.

Urbanizacija

Taip pat yra ir kita priežastis, kodėl investuotojai ar tiesiog žmonės patys sau perka būtent tokioje dalyje. Tai vadinamoji urbanizacija, kuomet žmonės išvyksta iš kaimų, miestelių, ir gyvena tik didžiuosiuose miestuose. Greitu metu regionai liks visiškai tušti, tada galbūt ir būstų paklausa didmiesčiuose šiek tiek sumažės. Bet kol kas migracija vis dar tebevyksta. Urbanizacija palieka vienišus senstančius tėvus kažkur kituose miestuose, tačiau taip pat ji suteikia galimybę žmonėms kurti gyvenimą, jaunajai kartai, vienoje vietoje.

Statytojai stato – pirkėjai perka

Kita priežastis, kodėl Vilniuje perkami butai, ta, kad yra tikrai geras pasirinkimas. Yra vietų, kur būsto nenusipirksi tiesiog dėl to, kad jo ten nėra. O štai Vilniuje per metus atsiranda keli tūkstančiai naujų butų, taip ir laukiančių savo gyventojų. Tad nieko keisto, kad žmonės nori gyventi ten, kur atsikrausto ir daugiau naujakurių, formuojasi nauji rajonai, palankūs augti vaikams, jaunoms šeimoms.

Geros bankų teikiamos sąlygos

Grėsmių kol kas neįžvelgia jaunos šeimos, ir noriai skolinasi, o bankai vis dar dosniai skolina. Tai irgi lemia lengvesnį butų įperkamumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *