Šiltnamis po agro plėvele

Jeigu sakote, kad šiltnamį sėti ir dirbti dar per anksti, tai sėja po Agrolux plevele jau yra įmanoma. Pradėkime savo sodininkystės sezoną anksčiau, nei tikėjomės, ir imkimės pavasarinių sodo darbų jau dabar. Sėsime ir sodinsime daigus po Agrolux plevele.

Pirmoji pavasario sėja

PlėvelėsPirmiausia reikėtų klausti, kada ta pirmoji pavasario sėja, kada jau lauke galima auginti augalus? Atsakymas būtų toks, kad tą daryti vertėtų pradėti tuomet, kai jau žinosite, kad nebus šalčio. Jeigu temperatūra lauke vis dar svyruoja tarp plius 2 ir minus 1, nieko dar nedarykite, nes tik sugadinsite sėklas ir daigus. Tegul bent kelias dienas pasilaiko pliusinė temperatūra ir tada pamatysite, kaip gražiai bus galima viską pradėti. Pasiruoškite tam vietą: sukaskite dirvą lauke arba paruoškite ją vazonuose, nes savo balkone galbūt jau pradėsite auginti skanias daržoves bei prieskonius. Jie uždengti Agrolux plevele galės išbūti šilumoje, nekentės vėjo ir šalčio, bei tokiu būdu greičiau duos pageidaujamą derlių.

Pirmieji daigai

Ką verta pradėti sodinti po plėvele nuo pat pradžių? Visų pirma – tai pirmieji daigai, kurių jums reikės vėliau, esant vėlyvesniam pavasariu. Tai bus galbūt mažučiai pomidorų arba agurkų sodinukai, kuriuos jau reikės turėti iš anksto, ir tik po to nešti sodinti šiltnamyje. Gali būti, kad namuose dar keletą kartų persodinsite šiuos daigus, kol galiausiai galėsite pripažinti, kad jie puikiai laikosi ir jūs galite juos sodinti lauke.

Salotos

Tačiau ne viskas, ką ankstyvą pavasarį auginsite po plėvele, bus skirta tolimesniam persodinimui. Štai salotos – bus pirmieji augalai, kuriuos su malonumu galėsite užsiauginti ir valgyti. Tik rinkitės tokias sėklas, kokios iš tiesų tinka sodinimui ankstyvą pavasarį. Jeigu pasirinksite netinkamas, naudos nebus, ir niekas neišdygs. Taip pat, kai orai prašils, agro plėvelę galėsite ir nuimti bei leisti salotoms augti dar didesnėmis.

Ridikėliai ir morkos

Kiek stambesnis laimikis bus ridikėliai ir morkos. Šių gėrybių balkone sudėtuose vazonuose neužsiauginsite, teks sėklas kišti į daržą. Tačiau rekomenduojama vis tiek uždengti agro plėvele.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *