Peilių skirtumai

Kiek daug aplink mus peilių! Tai ir didžiausi virtuviniai, ir mėsininko, ir kišeniniai peiliai. Visi jie skirtingi, turintys ir savo paskirtį. Tokioje elektroninėje parduotuvėje kaip peiliai.lt, galima rasti kone visus skirtingų peilių pavyzdžius. Aptarsime ir tuos, kurie naudojami praktikoje, ir tuos, kurie tik dėl grožio.

Peiliai maistui

PeiliaiTurbūt daugiausiai peilių jūs visgi rasite virtuvėje. Turbūt bus dviejų rūšių peiliai. Vieni – tie, su kuriais valgome, kiti – tie, su kuriais gaminame. Pagal tai atskirai ir parduodami rinkiniai. Valgymui skirti peiliai dažniausiai pardavinėjami kartu su savo parininkėmis šakutėmis. Tačiau ir jie gali būti skirtingi. Didesni yra skirti valgyti įprastam maistui, pailgi – jūros gėrybėms, o patys mažiausi peiliukai ir šakutės gerai tinka valgyti tokiam desertui kaip tortai, pyragai. Kiti peiliai skirti gamybai. Pats didžiausias ir platus peiliais bus skirtas pjauti kokiam kaului, mėsai ar kitai masyviai formai. Mažesni peiliai padės atsipjauti nors ir duonos riekę. Galiausiai, maži specialūs virtuviniai peiliukai leis gražiai nuskusti ir išpjaustyti daržoves. Gamyboje gali būti naudojami ir forminiai peiliai. Jie dažniausiai turi keistus dantukus, gali netgi būti panašūs į pjūklus. Ir jie tikrai reikalingi, kai norime, kad mūsų atpjautas pyragas turėtų specialią formą.

Peiliai savigynai

Dar viena populiari ir reikalinga peilių sritis – peiliai, skirti savigynai. Tokie labai dažnai būna ir kišeniniai peiliai. Arba tai gali būti atlenkiami šveicariški peiliukai. Jie talpina įvairius kitus įrankius – atsuktuvą, kamščiatraukį, žirklutes ir net nagų dildę. Galbūt ir tokie gali būti panaudojami savigynai. Tokie peiliai ir kišeniniai peiliukai labai dažnai dovanojami vyrams per įvairias šventes, tačiau kai kas gali jų jau turėti net ir per daug. Visgi, jeigu nežinote, ką klasikinio padovanoti vyrui ir jeigu jis dar neturi gero peiliuko, galite užsakyti tokią dovaną.

Peiliai dėl išvaizdos

Tokių peilių taip lengvai neįsigysite. Tai peiliai, skirti savigynai. Jie atsiranda iš to, kad žmonėms kartais reikia kažkokių dekoracijų filmavimams, renginiams, vaidinimams. Taigi, natūralu, kad tokiais atvejais reikia itin estetiškai atrodančių peilių. Šie gali būti naudojami įvairiais tikslais. Jie gali imituoti net ir kalavijus arba kokius nors senus laikus. Tokiais peiliais naudojamasi filmo filmavimo metu, taip pat vaidinimuose. Jie nebūtinai atlieka savo funkciją dėl pjovimo, tačiau paprastai jie atrodo tikrai įspūdingai ir tampa tiesiog butaforine scenografijos dalimi, reikalinga kai kam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *