Nekilnojamasis turtas Lietuvoje: kur investuoti?

Būstas PalangojeIšaugus nekilnojamo turto nuomos kainoms, kurias įtakojo euro įvedimas Lietuvoje, įsigyti nekilnojamojo turto šiandien yra ypatingai palanku. Todėl ypatingai butai Palangoje ir nekilnojamas turtas Lietuvos didmiesčiuose šiandien išgyvena vienus geriausių savo laikų, kai nuomos kainos gali nemenkai padidinti mėnesines pajamas. Nuomos kainą įtakoja, be abejo, įtakoja ne tik buto kokybė, tačiau ir jo vieta tiek Lietuvoje tiek ir pačiame mieste. Tačiau priešingai nei kitose Europos šalyse, Lietuvoje gyvenamųjų nuosavų namų nuomos pasiūla yra gan maža, palyginus su butais. Nutarėme iš arčiau apžvelgti tiek butų nuomos įpatumus Lietuvos miestuose.

Didmiesčiai bei kurortiniai miestai

Didžiausios butų nuomos kainos, kaip ne keista, vyrauja Lietuvos sostinėje Vilniuje. Tai ypatingai palanki vieta įsigyti nekilnojamo turto nuomai, mat akivaizdu – sostinę aplanko ne tik įvairūs turistai ir atvykėliai darbo reikalais, kuriuos domina trumpalaikė nuoma, tačiau kiekvienais metais miestas pritraukia naujų jaunų žmonių studentų – Vilniuje esti didelė gausa universitetų ir kolegijų. Įsigydami butą sostinėje niekada neapsiriksite, tačiau rekomenduojame atkrepti dėmesį į rajoną, kuriame planuojate pirkti butą. Aplenkite aukšto nusikalstamo lygio rajonus, kaip pavyzdžiui stoties rajonai ir rinkitės arčiau centro ar bent vieno iš didžiųjų universitetų esantį nekilnojamąjį turtą.

Išties, analogiška situacija ir Kauno mieste – laikinojoje sostinėje. Nors pats miestas ir gyventojų skaičius ir yra šiek tiek mažesnis, tačiau jame taip pat dažnai apsilanko turistai, o kiekvienais metais atvyksiančių studentų gausa ne kartą titulavo Kauną studentų miestu. Renkantis vietą trumpalaikei nuomai, Kaunas gan palanki vieta dėl Žalgirio arenoje nuolat vykstančių renginių, pritraukiančių nemažai žmonių. Todėl rekomenduojame rinktis tokias vietas nekilnojamam turtui kaip centras, senamiestis, žaliakalnis ar dainavos rajonai.

Butai Palangoje ar Klaipėdoje nėra prastas pasirinkimas, mat vasaros metu jie bus itin paklausūs trumpalaikei nuomai, o kitais metų laikais galbūt jūsų butą Klaipėdoje norės išsinuomoti studentai, studijuojantys Klaipėdos universitete ar Klaipėdoje esančiose kolegijose. Klaipėda, kaip ir Palanga ir kiti kurortiniai miestai aktyviausi yra būtent vasaros sezono metu, todėl rekomenduojama pagalvoti apie rizikas. Būkite atsargūs, nekilnojamas turtas Palangoje galit tapti galvos skausmu rudenį ir žiemą, todėl rekomenduojame neįsigyti poros ar daugiau butų kurortiniuose miestuose, geriau dalį pinigų investuokite ir į Lietuvos sostines, garantuojančias grįžtančias pajamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *