Kokios bėdos kyla, klijuojant tapetus

Tapetai VilniujeKartais brangūs pirkti tapetai Vilniuje gali atrodyti tikrai siaubingai tiesiog dėl to, kad jie buvo pasirinkti netinkamai, arba klijai netiko, arba sienos, arba klijavimo įgūdžiai prasti. Štai kelios dažnos klaidos, dėl kurių užklijuoti tapetai paskui nebe atrodo gerai.

Neparuoštos sienos

Tam, kad tapetai Vilniuje atrodytų gerai, negali jų priklijuoti bet kur. Kažin, ar atrodys jie gerai, jeigu užklijuosite tiesiog ant rąstinės ar plytų sienos, prieš tai niekaip jos neparuošus. Tad kiekviena siena turi būti paruošta. Visų pirma – ji turi būti išlyginta, nes tik lygi siena gali tinkamai sukibti su klijais ir tapetais. Ar tai būtų tinkas, gipsas, ar medis, visais atvejais, reikia ir specialiai palyginti atsiradusius kažkokius plyšius. Taip pat jeigu ant sienos dar yra ankstesni tapetai, reikėtų juos kruopščiai nulupti, tuomet sieną nušveisti. Jeigu yra poreikis, papildomai lyginti. Jeigu klijuosite naujus tapetus ant senų, pasieksite labai trumpalaikį rezultatą, jeigu apskritai dar jo tokio sulauksite. Kadangi senieji tapetai nesilaikys gerai ir galiausiai teks juos irgi nulupinėti. Senieji jau atitarnavę puls žemyn, drauge lupsis ir naujas krovinys ant viršaus – nauji tapetai. Taip pat sienas, prieš klijuojant naujus tapetus, vertėtų nugruntuoti. Atsižvelgiant į tapetų rūšį, gali tekti ir dar papildomai kažkuo juos padenginėti, džiovinti ar drėkinti. Reikėtų skaityti aprašyme, ką iš tiesų reikia padaryti su tais tapetais.

Nedera tarpusavyje klijai ir tapetai

Kita priežastis, kodėl negaunamas geras tapetavimo rezultatas – tai tapetų ir klijų nesukibimas arba blogi klijai. Gali būti, kad perkate kokybiškus tapetus, bet prastus klijus. Jie gali būti ir su gumulėliais, ir netinkamai stingti, ir nesukibti su paviršiumi bei tapetais. Tad reikėtų labai atsakingai rinktis tokius klijus, kokie tinka jūsų tapetams. Klijai tepami ne ten, kur reikia – taip irgi pasitaiko. Mat yra tapetų, ant kurių reikia tepti klijus, ir yra tapetų, ant kurių klijų tepti nereikia ir negalima – klijai tepami tiesiai ant sienos. Labai pigūs, nekokybiški tapetai ar klijai taip pat visada pablogina situaciją. Žmogui trūksta įgūdžių klijuoti tapetus? Gali būti. Tad visada reikia skaityti, kas parašyta, o ir verta į pagalbą pasikviesti ką nors, kas moka daryti tokius darbus. Patalpose netinkamas klimatas tam tikriems tapetams taip pat vėliau gali sukelti blogas pasekmes. Pvz., jei patalpoje labai šalta arba labai drėgna – tapetai iškart pradės luptis ar eiti pūslėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *