Kaip tinkamai pasirinkti televizorių?

Nors daugelis skeptikų pranašavo, kad televizoriai ilgainiui žmonėms taps nebereikalingi ir juos pakeis kompiuteriai bei internetas, jų populiarumas neblėsta ir toliau, o naujų televizorių galimybės yra tokios plačios, kad įsigyti puikaus prekės ženklo gaminį nori vis daugiau žmonių. Interneto prieiga, galimybė žiūrėti laidų ar filmų įrašus, stebinanti įvairių kanalų gausybė – visa tai ir dar daugiau šiandien gali pasiūlyti naujausių modelių televizoriai. Tačiau vyraujant tokiai didelei įvairovei pasirinkti tinkamą televizorių gali būti sunku. Kadangi tai prekė, kuria dažniausiai tikimasi naudotis ilgą laiko tarpą – prieš perkant televizorių būtina atsižvelgti į keletą veiksnių.

Dydis

TelevizoriaiTurbūt viena svarbiausių televizoriaus savybių, į kurią turite atkreipti dėmesį prieš pirkdami naują – dydis. Jis turi būti derinamas kone prie visko: patalpos dydžio, atstumo iki žiūrėjimo vietos ir pan. Paprastai televizoriai statomi ne mažesniu nei 1,25 metro atstumu nuo vietos, iš kurios bus žiūrima į ekraną. Jei jūsų televizoriaus ekrano įstrižainė yra apie 50–60 colių, atstumas gali siekti ir 2–2,5 metro. Taigi, jei gaminys bus statomas ne itin erdviame ar nelabai funkcionalai išplanuotame kambaryje, nepersistenkite su jo dydžiu. Taip pat turėtumėte atsižvelgti ir į tai, kaip ketinate panaudoti įsigytą televizorių. Jei televizoriai reikalingi tik keleto laidų ar žinių peržiūrai, jums pakaks ir 40–50 colių modelio, jei ketinate per televizorių žaisti kompiuterinius žaidimus bei žiūrėti 3D filmus – rekomenduojama rinktis Full HD raiškos, 85 colių televizorių.

Tipas

Šiandien galima išskirti du televizorių tipus – LED ir plazminius. Kuo jie skiriasi? LED technologijų privalumai: plonumas, mažas elektros energijos sunaudojimas ir kiek ryškesnis vaizdas. Tuo tarpu plazminiai televizoriai turi visiškai kitokią konstrukciją – juose už ekrano montuojama matrica su galybe celių, kurios yra pripildytos specialiu inertinių dujų mišiniu. Elektros energija padeda suaktyvinti šias dujas, todėl išgaunamas švietimo skirtingomis spalvomis efektas.

Kaina

Perkant televizorių labai svarbus ir kainos bei kokybės santykis. Geriausią ir priimtiniausią variantą reikėtų rinktis patiems, kai jau žinote, kokie parametrai, dydis ar tipas jums reikalingas. Tuomet belieka bent keletą valandų skirti naršymui internete ir skirtingų modelių kainų, atsiliepimų bei techninių aprašymų palyginimui.

Nuoroda: https://fortakas.lt/televizoriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *