Kaip iš „džiunglių“ padarėme sodą

Traktorius sodo darbamsŠeštadienį visai šeimai susirinkus senelių sode, sodo traktoriukai, mūsų pjūklai ir sodininko žirklės padarė tikrus stebuklus. Dabar galime džiaugtis, kad turime puikiai atrodantį sodą, nes tokio ir norėjome anksčiau. Kai čia atvykome, sodas buvo panašus į džiungles į filmo, o mūsų visų darbas ir pastangos privertė pasiekti tikrai gražias aukštumas.

Pievoje darbavosi net du traktoriukai

Vienas iš smagiausių instrumentų, su kuriuo teko dirbti, tai – sodo traktoriukai, kurių sode buvo net du. Pasirodo, kai turi tokį įrankį, tu tiesiog nori eiti ir su juo padirbėti. Rezultatas matomas greitai, viskas automatizuota, todėl dirbti tikrai smagu. Kas gi nenorėtų tokios malonės? Daug kas mielai važinėjo su traktoriuku ir mėgavosi, kaip smagiai lekia žolės į šalis. O juk tokį darbą kadaise žmonės dirbdavo kur kas sunkiau: su dalgiais ir kitokiomis pjovimo priemonėmis, kurios niekaip negalėdavo garantuoti itin greito darbo.

Išpjaustėme medžius

Kitas darbas, kuris kėlė didelį pasitenkinimą vyrams – medžių pjovimas. Paprastai iki žydint sodams yra pjaunamos šakos, o štai čia teko pjauti tiesiog visus medžius. Toks tas mūsų pasaulis, kad jeigu ilgiau užleidi sodą, jeigu jis lieka ilgiau neprižiūrėtas vėliau jau turi ateiti su grandininiu pjūklu ir taip pjaustyti. Taigi, visa tai suteikė tikrai daug džiaugsmo tiems, kas darbavosi su pjūklais. Aišku, paskui visą medieną teko vilkti į krūvą. Buvo kilusi šiokia tokia diskusija su sodybos savininke, kuri aiškino, kad norėtų tą medieną panaudoti kurui, tačiau mes sakėme, kad to nedarysime, kadangi tų šakų genėjimas ir malkų pjovimas atsieitų tikrai ilgai ir brangiai.

Iškarpėme krūmus

Kitas dalykas – krūmų karpymas. Mes iškarpėme krūmus su specialiomis sodininko žirklėmis. Tai taip pat buvo gana smagus dalykas, teikęs pasitenkinimo. Paprastai smagu daryti tai, kieno rezultatus imi jausti iškart. Kai karpai visur į akis lendantis šakas, krūmus, kai padarai praėjimą džiunglėse, kad kiti galėtų sėkmingai tempti šakas, tada labai viskas būna malonu. Su didelėmis žirklėmis pasidarbuoji, ir jau viskas būna padaryta vos per valandą.

Išrovėme kelmus ir užsėjome pievą

Nors viena pieva, kuri buvo pjauta su sodo traktoriuku, buvo paruošta gana greitai, tačiau reikėjo ir paruošti kitą. Ten, kur augo medžiai ir krūmai, buvo būtina išrauti kelmus, šaknis, viską suarti, o tada ir užsėti naują pievą. Taip iš džiunglių padarėme civilizuotą sodą.

1 mintis apie “Kaip iš „džiunglių“ padarėme sodą”

  1. Pavyzdžiui man tai labai tvarkingai sode atrodo šiltnamiai. Jeigu jiems parinkta tinkama vieta, tai sodas bus ne tik gražus, bet ir naudingas – tada galima auginti savo daržoves ir maitintis ekologiškais ir natūraliais produktais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *