Kokias auto dalis patikrinti senoje mašinoje

Automobilių dalysNe tik artėjant privalomai automobilio techninei apžiūrai, bet ir prieš didesnę kelionę tikrai verta užsukti į automobiliudalys24.lt ar kitą interneto parduotuvę, kur prekiaujama auto dalimis. Paskaičiuoti, įvertinti, kiek kainuoja tos jūsų mašinos auto dalys, kurių dabar reikėtų labiausiai, kurios šiuo metu mašinoje yra tarsi pažymėtos raudonai – kritinės būklės, tikrai negalėtų nustebinti geriausiais rezultatais ir ištverme. Į ką visada verta atkreipti dėmesį prieš rengiantis į kelionę arba prieš pradedant naują auto sezoną ir norint, kad mašina būtų maksimaliai tvarkinga?

Stabdžių sistema

Gal ne visada apie tai pagalvojame, tačiau stabdžių sistema ir jos tvarkingumas mašinoje turėtų būti gyvybės ir mirties klausimas. Ir šie žodžiai čia paminėti ne atsitiktinai, kadangi tai, kaip pavyks sustabdyti, kartais ir gali kainuoti būtent gyvybę. Net jeigu tai bus ne jūsų kaltė dėl incidento. Tačiau visada neabejotinai verta patikrinti, ar gerai veikia stabdžiai ir žiūrėti, kurios dalys labai senos. Galima pažvelgti į auto serviso knygelę ir nustatyti, kurios detalės tarnauja jau labai ilgai. Tai gana greitai padėtų suprasti, kurias detales jau tikrai metas keisti. Jeigu jos tarnauja stabdžių sistema nenormaliai ilgą laiką, nėra ko stengtis jas išlaikyti dar ilgiau. Meskite jas lauk ir pirkite naujus gerus stabdžius, nes tą akimirką, kai teks staigia stabdyti bei gelbėti viso ekipažo kailį, padėkosite patys sau, kad taip padarėte ir pakeitėte tas dalis.

Važiuoklė

Verta prieš rimtesnę kelionę peržvelgti visą važiuoklę, gal iš ten reikėtų pakeisti kokią dalį? Juk jeigu strigsite kur nors Lenkijos ar Portugalijos laukuose su staiga sugedusia mašina ir iš po kapoto rūkstančiais dūmais, kas jums padės? Neatvažiuos tada dėdė Jurgis nuo Ukmergės su trosu jūsų partempti. Tad geriau nerizikuoti, ir visada būti tikriems, kad važiuoklė nėra rizikos grupėje, ir ten didelių problemų neturėtų būti tuo metu, kai jūs važiuosite.

Uždegimas

Taip pat būkite visada tikri, kad starterį užvedus, yra normalus įpurškimas, paduodama kibirkštis ir jūs galite būti tikrai, kad tikrai vyksta normalus automobilio užkūrimas. Jeigu kur nors ne vietoje pradės nesikurti, irgi nieko gero nesitikėkite. Tad visada stenkitės būti tikri ir dėl to.

Aušinimas, kondicionieriai

Dėl savo pačių patogumo visada turėtumėte rūpintis tinkamu oro kondicionavimu ir mašinos aušinimu. Jeigu manote, kad jau atėjo laikas, pasistenkite pasirūpinti šiomis dalimis.

1 mintis apie “Kokias auto dalis patikrinti senoje mašinoje”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *