Jei sprogo padangos

Ratlankiai geromis kainomisKai sprogsta kelyje padanga, ratlankiai priima dar didesnį krūvį. Tačiau nuogas ratlankis negali pats atlaikyti tokios jėgos, kokią turi mašina. Jis gali greitai būti sulankstytas, o tai visiškai sugadintų važiuoklę. Tad jeigu netikėtai sprogo auto ratas, reaguokite operatyviai.

Lėtai stabdykite

Jeigu pajutote, kad sprogo ratlankis, nepradėkite iškart panikuoti, kad jūsų lieti ratlankiai nukentės. Šiuo metu jūs turite rimtą problemą. Reikia tik džiaugtis, jeigu pati padanga kur nors nenulėkė ir nepapuolėte į avarinę situaciją. Paprastai padangos sprogimas pasijaučia nedideliu bumbtelėjimu, o tada pasikeičia ir važiavimo garsas bei jausmas. Tad jeigu įtariate, kad sprogo padanga ir lieti ratlankiai dabar sukasi su ne visomis padangomis, iškart reaguokite. Užsidekite avarines lempas ir lėtai stabdykite. Jokiu būdu nestabdykite labai greitai, stabdykite taip greitai, kad dar galėtumėte nepatekti į avarinę situaciją dėl per staigaus stabdymo, bet ir neriedėkite 2 kilometrų, kol galutinai sustosite. Pasistatykite mašiną kelkraštyje su avariniais ir lipkite žiūrėti, kas nutiko.

Keiskite padangą

Laikant vairavimo egzaminą, turėjote sužinoti, kas yra diski ir, kas yra riepas. Taigi, dabar turėtumėte teoriškai mokėti ir pasikeisti padangą. Nors mes ir neturime visi būti geri mechanikai, tačiau tai vis tiek yra tam tikras dalykas, reikalingas mūsų pačių saugumui. Mes turime keistis padangas tam, kad netrukdytume kitiems eismo dalyviams, kad galėtume patys pasiekti savo kelionės tikslą. Taigi, įsitikinę, kad mašina stovi tokioje vietoje, kur tikrai niekam netrukdo, galite keliauti. Taip pat įsitikinkite, kad turite viską, ko reikia padangos pakeitimui: pirštines, atsarginę padangą, domkratą ir kitus būtinus dalykus. Svarbu ir turėti neišsikrovusį telefoną tokioje situacijoje, jeigu reikėtų paskambinti.

Prašykite pagalbos

Kartais tokios nelaimės gali nutikti ir kur nors užsienyje. Pavyzdžiui, Latvijoje, kur lietie diski reiškia – lieti ratlankiai. Nesvarbu, kokioje šalyje užstrigote, tačiau Lietuvoje, aišku, pagalbos bus gauti lengviau. Tačiau normalių vairuotojų tarpe visada yra tam tikras solidarumas ir draugiškumas. Tad pirmiausia ir ieškokite pagalbos tarp kitų vairuotojų. Parodykite kelyje, kad jums reikia pagalbos, jeigu negalite padėti patys sau. Nerašytos taisyklės sako, kad kai padangą nuleidžia moteriai, vyrai visada patys net neprašyti sustoja ir padeda pakeisti padangą. Tačiau ir vyrai vyram stoja, jeigu akivaizdu, kad reikia pagalbos. Gal kitas vairuotojas turės domkratą, kažką kito, būtino rato pakėlimui, o gal ir pagelbės pačią padangą duodamas.

1 mintis apie “Jei sprogo padangos”

  1. Padangos kaip padangos, brangi, bet svarbi investicija, tačiau niekada nepamiršiu kai sutaupiau pirkdamas valytuvus o pastarieji valė ne prasčiau, nei as pats ranką iškišęs pro langą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *