Emigracijoje šiltnamiai dideli

Šiltesnis šiltnamisAtsibodo dirbti šiltnamyje namuose? Sakote, kad per daug darbo ir kad tie šiltnamiai ne jums? Pabandykite emigruoti – pamatysite, kad darbo gali būti ir dar daug daugiau. O taip pat pamatysite ir kokio dydžio gali būti šiltnamiai kaina jų atsipirks visų iš vieno šiltnamio derliaus. Išties, pastaruoju metu daug lietuvių išvyksta dirbti į užsienį ir ten dirba visą vasarą sezoniniuose ūkiuose. Dėl darbų nuolat vyrauja konkurencija, o kai kuriems žmonėms ten būna per sunku psichologiškai. Kalbamės su Aušra, grįžusia iš emigracijos Anglijoje. Ji jau keletą metų žino, ką reiškia angliški šiltnamiai, ir koks jausmas juose dirbti.

Ar buvai prieš tai dirbusi Lietuvoje šiltnamyje?

Aišku, kad šiltnamiai Lietuvoje nebuvo naujiena. Namie tėvai turėjo mažą šiltnamį, prisimenu rytus, kai eidavau ridikėlių pasirauti ir svogūno laiškų nusiskinti. Močiutė turėjo – labai daug pomidorų ten augino. Tik šiltnamiai kaina turbūt visokia būdavo Lietuvoje pastatyti, nes tie emigracijoje tikrai labai dideli, net baisu.

Kokie tie angliški šiltnamiai?

Kai mes pirmą kartą atvažiavom į Angliją, važiavom tokiais laukais ir dairėmės į šalis, žiūrėjome, ką matome. Tai matėsi tų šiltnamių visur. Bet kažkaip nebuvo išvis aišku, kad tai jie. Aš galvojau, tai kažkokie pastatai, ar kažkokios agro plėvelės per visą lauką. Na gali įsivaizduoti, kad ten dirbsi, bet nežinai, kaip atrodys ta darbo vieta. Ji tikrai labai nustebino. O kai jau darbai realiai prasidėjo, tai teko ir nueiti iki tų šiltnamių. Tada matai, kad tie, kurie tiesiai eina, turi pabaigoje išėjimą ir matosi per jį kažkas. Tie, kurie bent kiek lenkiasi, tai net nematai kur pasibaigia. Čia iš vidaus šiltnamio taip atrodo. O šiltnamiuose auga visokios kultūros. Uogos auga, tokios pakeltos, kad būtų lengviau prižiūrėti. Kituose gėlės auga, burokai visokie.

Kuo patiko darbas juose?

Daug laiko prieš tai Lietuvoje dirbdavau tokioje monotonijoje, kur vienoje vietoje sėdi ir viskas. Čia kažkaip buvo įdomu, nes ir užsienis, tai pirmą kartą tokioje aplinkoje, ir šiaip pajudi, pakeiti vietą, tikrai buvo įdomu. Plius, darbas gryname ore, vasarą. Savaitgaliais eidavome tyrinėti miesto, draugų susiradau.

Kuo sunki ta emigracija?

Na kartais pasiilgsti šalies. Sezono metu kartais darbo labai daug būna, dirbam net po 15 valandų. O šiaip man patiko, aš ir kitą vasarą ten pat norėčiau važiuoti.

Sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *