Ar spalvoti lęšiai gali pakenkti akims?

Mūsų įvaizdis – tai vizitinė kortelė, kuriai skiriame daug dėmesio ir laiko. Vienas paprasčiausių būdų – spalvoti lęšiai, keičiantys akių spalvą. Nors lęšiai rekomenduojami karnavalui ir šventėms, vis daugiau žmonių nusprendžia juos nešioti kasdien, tokiu būdu paryškindami natūralų akių toną ir žvilgsniui suteikdami daugiau išskirtinumo. Iš kitos pusės, pasigirsta kalbų, teigiančių, kad toks sprendimas gali pakenkti akims ir regėjimui.

Spalvą keičiantys ir paryškinantys lęšiai

Lęšiai jūsų akimsJei nusprendėte nešioti spalvotus lęšius, visu pirma turite pagalvoti, kurio tipo gaminiai atitiks jūsų išsikeltus kriterijus. Bendrąja prasme visi spalvoti lęšiai skirstomi į dvi atskiras grupes – vienoje jų yra spalvą paryškinantys lęšiai, kitoje – spalvą keičiantys gaminiai. Konkretus pasirinkimas priklauso nuo siekiamo rezultato ir natūralios akių spalvos. Jei jūsų akys šviesos, galite rinktis ir spalvą ryškinančius produktus, kurie leis pabrėžti natūralios spalvos intensyvumą arba keisti jos toną. Jei jūsų akys tamsios, spalvą ryškinantys lęšiai negalės suteikti pageidaujamo efekto, kadangi natūrali spalva nugalės šviesų lęšių atspalvį. Šiuo atveju reikės spalvą keičiančių gaminių, kurie padės siekti užsibrėžtų tikslų.

Ar lęšiai gali kenkti?

Spalvoti lęšiai tiks tiek regėjimo problemą turintiems, tiek puikiai matantiems asmenims. Kitaip sakant, lęšiai gali būti gaminami su atitinkamomis dioptrijomis arba be jų. Galime pasidžiaugti, kad spalvoti kontaktiniai lęšiai savo kaina yra artimi įprastiems lęšiams. Iš kitos pusės, jie reikalaus tokios pačios kruopščios priežiūros ir griežtos higienos. Specialistai primena – jei laikysitės visų rekomendacijų, spalvoti kontaktiniai lęšiai neturės jokios neigiamos įtakos regėjimui ir sveikatai. Iš kitos pusės, tiek spalvoti, tiek paryškinantys lęšiai gali sukelti diskomfortą – nors jų viduje yra permatoma erdvė, vyzdžiui išsiplėtus, regėjimo laukas gali apimti ir dažytą foną, todėl keisis aplinkos spalvos. Dėl šios priežasties spalvoti lęšiai nerekomenduojami vairuojantiems žmonėms. Primename, kad nesirūpinant higiena, imant lęšius purvinomis rankomis ar nenaudojant specialių valymo priemonių, lęšiai gali tapti akių uždegimo ar infekcijų priežastimi.

Originalaus dizaino lęšiai

Išskirtiniams poreikiams siūlomi ekstravagantiški lęšiai – tai ypač ryškūs, teminiai lęšiai, naudojami karnavalui. Šiai kategorijai priskiriami patys originaliausi dizaino sprendimai, pvz., balti ar raudoni lęšiai, katės akių ar net tamsoje šviečiantys gaminiai. Tiesa, minėtosios kategorijos prekių gamybai gali būti naudojamos dažančios ir kenksmingos medžiagos, todėl šie lęšiai nerekomenduojami kasdieniam nešiojimui. Primename, kad visais atvejais būtina pasitarti su akių gydytojais ar optikos salono darbuotojais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *