Norint, kad statybos pasibaigtų sėkmingai, turi būti padaromi termoviziniai tyrimai, parodantys, kur eina šaltis, padaromas pilnas apšiltinimas, hermetinimas ir galiausiai atliekamas namo pridavimas. Viena iš šiltinimo problemų – stogo šiltinimas. Tai atsakingas ir sunkus darbas, reikalaujantis ypatingo kruopštumo. Apie stogo šiltinimą, kuris būtinas, norint, kad namo pridavimas būtų sėkmingas, kalbamės su patyrusiu stogdengiu.
Ar dažnai tenka tik šiltinti stogus?
Ne. Dažniausiai būna pilnas darbų sąrašas ir reikia padaryti daugiau dalykų. Kartais gal ir pasitaiko, bet labai retai.
Koks stogo šiltinimo procesas?
Labai jis priklauso nuo to, ar stogas keičiasi naujai, ar pelėpė įrengta, ar neįrengta. Jeigu palėpė įrengta, tai šildosi nuėmus stogą, kad nereikėtų viduje nieko ardyti. Tada apsišildoma tokiu stogui, koks yra gegnės lotas – nuo 10 iki 15 cm. Tai standartas. Bet jeigu stogas jau yra padarytas, ir reikia tik apšiltinti, o palėpė neįrengta, tada šiltinimas eina iš vidaus. Tačiau tam reikia būti gerai pasiruošus. Gegnės turi būti standartiškai sudėta pagal vatą, kitu atveju, tektų daug labai pjaustyti. O kuo daugiau pjaustai, tuo daugiau atsimeta vatos. Kai šiltina statybininkai, jie dažniausiai nusiperka daug siūlo, deda vatą ir siūlu įstrižainėmis perrašinėja, kad ji neiškristų?
Ar reikia specialaus siūlo?
Siūlas šiltinimui gali būti kad ir vilnonis mezgimo, svarbu vatą atlaikytų. Siūlo tiesiog reikia labai daug, svarbu, kad jie atlaikytų vatą. Po to dedama priešvėjinė plėvelė, o tada visa kita – apdailos darbai.
Ar yra papildomas hermetinimas?
Šiaip vata labai gražiai prisispaudžia, jeigu ji tiksliai atpjauta, ir jeigu dedama akmens vata. Tačiau, jeigu dedamas putplastis, tuomet tarpeliai liekantys gali būti užpurškiami makrofleksu.
Kokios pagrindinės stogo šiltinimo statybinės medžiagos?
Dažniausiai naudojama akmens vata. Stiklo vata jau yra uždrausta, nes ji yra medžiaga, kuri įstringa pirštuose ir veikiausiai net kvėpavimo takuose. Todėl statybininkai labai kentėdavo po darbo. Jos įstrigusios neidavo ištraukti, nes ji skilinėdavo, ir labai durdavo tie likučiai. Ji eidavo per pirštines kiaurai. Akmens vata yra panaši, tačiau ji būna skirtingo suspaudimo. Gali būti kieta labai ir gali būti minkšta, ant kurios norisi kone miegoti. Kieta naudojama labiau lauko apšiltinimui iš fasado pusės, arba stogo apšiltinimui, kai tai yra plokščias stogas. Geriausia dėti ne vieną vatos sluoksnį, o du arba net tris. T. y., geriau ne vieną storą, o kelis plonesnius.