Vaizdas ar tekstas: du mąstymo modeliai

Kai jums reikia brand design London, jūs ieškote internete per skelbimus. Galvojate, kas jums galėtų padaryti reikiamą logotipą, o gal net ir sumaketuoti visą žurnalą. Turbūt nėra labai sunku rasti gerą website designers London, tačiau visada turite būti pasirengę sumokėti ir didesnes kainas. Nebent samdysite kokį nepažįstamąjį iš Lietuvos. Kalbamės su jau 10 metų redakcijoje dirbančiu Džeku, nes norime jo paprašyti papasakoti apie darbo su teksto ir vaizdo žmonėmis skirtumus. Ar labai skiriasi jų mąstymas, ar taip tik atrodo, kad turėtų skirtis.

Džekai, su kuo tau paprasčiau dirbti – su dizaineriais, ar su rašytojais?

LondonasAš pats pradėjau savo karjerą kaip žurnalistas, taigi, tarsi natūralu, kad man iškart lyg ir geriau dirbti yra su rašytojais. Tačiau su dizaineriais kartu yra įdomu, nes visada nustembi ir šiek tiek mokaisi, kai kažkas kitas moka tai, ko tu visai nemoki ir nesupranti. Man asmeniškai tai iki dabar dar yra kažkokia magija, kaip ten jie kažką nupiešia, greitai sukuria tam tikrą tūrį, tam tikrą formą. Viskas turi keistis gana greitai, tai dar reikia ir prisitaikyti prie grafinio dizaino madų. Tačiau su dizaineriais yra taip, kad su jais kartais man sunkiau susikalbėti. Jie moka puikiai sukurti vizualinį rezultatą, o kalbėtis man su jais visada sunku. Tai yra normalu, nes jie yra tie vadinamieji vaizdo žmonės, kurie daugiau mato, daugiau jaučia spalvomis, formomis. Tuo tarpu, rašytojai, redaktoriai, labai tiksliai formuluoja mintis žodžiais, dėl to kalbėtis yra lengviau.

Ar manai, kad Londone žmonės, dirbantys kūrybiniame lauke, turi savo kažkokią specifiką?

Na, aš bent jau taip tikiuosi, kad Londone dizaineriai jaučia tam tikrą atsakomybę išlikti kažkokiais madingais, žinančiais tendencijas. Juk visada, kuo giliau į kaimą, į provinciją, arba į mažas šalis važiuosi, tuo baisesnis bus dizainas visokių dalykų. Galų gale prieisi ir prie baisiausių reklaminių stendų su paprasčiausiu Times New Roman 12 šriftu užrašytais tekstais ir bet kaip su Paint programa sumestais paveiksliukais. Tai Londonas turi tą tokį savaiminįįsipareigojimą, kad reikia išlaikyti gerą Londono dizainerio vardą, reikia stengtis pateisinti tai, kodėl dirbi būtent čia, ir dėl to turi išlikti stiliuje, išlikti geroje formoje. Manau, tą puikiai daro ir kai kurios geros meno mokyklos, Goldsmithuniversitetas menų, taip pat ir interneto mokymai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *