Svarbūs klausimai apie dailylentes

Cedral lentosRenkantis medinę namų apdailą, svarbu, ne tik Cedral dailylentės kaina, bet ir įvairūs dailylenčių naudojimo aspektai. Kalbamės su dailylenčių meistru ir užduodame dažnai užduodamus klausimus (D.U.K. arba F.A.Q.) apie dailylentes.

Kokių būna pagal paskirtį dailylenčių rūšių?

Būna lauko apdailos ir vidaus apdailos dailylentės.Paprastai dailylentės yra jau galutinis lentos variantas, ir jų papildomai apdirbti nereikia. Telieka tik susipjaustyti reikiamo ilgio ir kalti ten, kur reikia. Dailylentės būna klijuotos medienos, tiksliau, klijuotų pjuvenų, o gal netgi pjuvenų. Taip pat dailylentės būna tokiu atveju apklijuotos. Brangiausios dailylentės yra pilno medžio.

Kuo skiriasi dailylentės savybėmis klijuotos ir vientisos?

Skiriasi pagal medžio kietumą dailylentės, nuo to priklauso ir ilgaamžiškumas. Populiariausios yra eglinės dailylentės, ant kurių matosi mažos šakos, jų liekanos, ir taip susidaro medžio raštas. Svarbu, kad jos būtų nesutrūkinėjusios, ir nereikėtų glaistyti su specialiais glaistais. Klijuotos būna labai pigios, nes jos dažniausiai gaminamos iš popieriaus atraižų, kitaip tariant, iš tam tikrų atliekų. Jos būna gana plačios, maždaug 15 cm pločio, greitai, lengvai lūžta, yra naudojamos vidaus apdailai. Gražiausios dailylentės – kuo siauresnės. Tačiau aišku, kuo jos siauresnės, tuo daugiau darbo pačiam statybininkui, kuris tas lenteles kals.

Kaip yra montuojamos dailylentės?

Arba vertikaliai, arba horizontaliai. Tačiau dažniausiai būna montuojamos vertikaliai, tada jos suteikia aukščio imitaciją ir kambarys, esantis žemomis lubomis, tarsi paaukštėja. Atvirkščiai yra su horizontaliomis – tokios tarsi praplečia kambarį. Labai patogu, kad ant medinių dailylenčių visada gali lengvai pritvirtinti kitus dalykus, prie sienos taip nepadarysi. Tačiau nuo dailylenčių automatiškai sumažėja patalpos plotas. Klijuotos medienos lentelės yra pigios, greitai su jomis pavyksta dirbti, jos lanksčios ir, jeigu siena labai nelygi, tai jos tiesiog gali tai paslėpti, todėl kartais jas naudinga naudoti. Dailylentės skirtos uždengti pirminį sienos variantą arba šiltinimo medžiagą, todėl nėra svarbu, ar bus geras sandarumas, dailylentės paprastai jo nesudarys. Pavyzdžiui, jeigu dailylentės yra lauko, kartais būna net iki galo nenušlifuotos. Todėl jos turi tam tikrus plaušelius, tačiau dėl to daugiau sugeria lako ar kitos apdirbimo medžiagos.

Kokios yra populiarios dailylenčių apdirbimo medžiagos?

Dažniausiai yra naudojamas lakas, galima į laką įdėti pigmento, gali būti nutepamos tam tikrais dažais. Laukui dažniausiai taikomos tokios apdailos. O klijuotos medienos dailylentės skirtos vidui, todėl jų net nereikia apdirbti. Svarbu, kad medinės lauko dailylentės nebūtų išlinkusios, nes jas bus sunku tada apdirbti ir ištiesinti.

Ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *