Psichologo paslaugos – kontraversiška

Jūs tikrai girdėjote apie tai diskusijas, kad psichologo paslaugos yra labai kontraversiškas darbas. Vieni žmonės sako, kad psichologija kaip tik ir atvedė mus į geresnį žmogaus pažinimą, į jo teisių ir laisvių suvokimą. Kiti sako, kad ten viskas pramanai kaip kokia ezoterika. Taigi, nuomonės yra kelios. O ką patys psichologai apie tai kalba? Pokalbis su psichologe Ieva.

Sakykite, kodėl psichologo paslaugos vis dar taip kreivai vertinamos?

Psichologas patariaAišku, kad tai yra susiję su mūsų visuomenės kompleksais ir baimėmis. Daug žmonių bijo patys savęs, bijo kalbėti, jausti, būti savimi, net nežino tokios sąvokos, kas tu esi. Žmonės keičiasi, juos galima pakeisti, tačiau geriausia, jeigu jie jau nuo vaikystės būtų tinkamai auklėjami. Dažniausiai tai yra sunkiai įgyvendinamas dalykas, nes daugybė tėvų dar daro ir dabar tas klaidas. Vaikystėje vaikai grūdinami, ypač tai liečia berniukus. Jiems sakoma, kad šie turi būti tikrais vyrais, neverkti ir stengtis kuo daugiau savyje visko iškęsti, o ne pasakoti viską kaip kokioms mergiotėms. Su tokiu požiūriu auginami žmonės vėliau labai ir savyje užsisklendžia, ir kitokių negerovių patiria. Taigi, kai žmonės yra taip užgrūdinti, tai ir eiti kabėtis apie savo problemas, apie asmeniškus dalykus pas kažkokį visiškai nepažįstamą žmogų, ir dar tokį, kuris ima už tai pinigus, yra tikrai labai sunkiai suprantama.

Ar žmogui visada gali padėti psichologo paslaugos?

Svarbu yra, kokios pagalbos žmogus tikisi. Kiekvienas klientas turi suvokti psichologo galimybes. Būtent dėl to, kad psichologo paslaugos nėra tolygios burtininko, kunigo ar pranašo, būtent todėl jos yra ribotos. Taip kaip ir daktaras negali visiškai išgydyti kažko, negali kartais net atsakyti, kokia liga, taip ir psichologo paslaugos gali turėti neaiškų veiksmingumą. Geriausia, jeigu pacientai supranta, su kuo susideda, kokių reikalų turi. Mes galime padėti žmonėms išsikalbėti, patiems suprasti save, kitus, suvokti, kur jų daromos klaidos, kaip išeiti iš tos situacijos, kokioje nesinori būti.

O kas pačiam psichologui padeda tas ištverti bėdas, kokias jis pats sprendžia kitiems?

Ne paslaptis, kad tam yra specialūs susitikimai tarp psichologų. Būtent jie vieni kitiems taip pat padeda. Nėra kažkokio viršesnio, kuris galėtų mums, kaip Mahomedas ir Alahas padėti. Visi čia vienodo rango, ir kažkokio „aukštesnio“ padėjėjo nėra. Tačiau ta pagalba tikrai yra labai reikalinga ir padedanti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *