Oro kondicionieriai – ką būtina žinoti?

Pavargote nuo alinančių karščių namuose ar darbe? Tuomet verta pagalvoti apie patalpų vėsinimą. Tam puikiai tinka oro kondicionieriai, kurių pasirinkimas šiai dienai yra labai didelis. Prieš įsigyjant šį įrenginį reikia žinoti, į ką atkreipti dėmesį, juk visi nori, kad pirkinys pateisintų lūkesčius.

Kas svarbu perkant oro kondicionierių? Pagalvokite, ko iš jo tikitės? Ar jums reikia, kad šis įrenginys tik vėsintų patalpas, tuomet, kai yra karštas oras, ar jums reikia, kad jis šaltą žiemą atliktų ir šildymo funkciją? Šiuolaikinių technologijų dėka dabar viskas įmanoma. Jei reikia universalaus įrenginio, kuris užtikrins maksimalų komfortą ir geriausią mikroklimatą ištisus metus, tai ne bėda. Reikia rinktis iš tų oro kondicionierių, kurie atlieka šias dvi funkcijas: šildo ir šaldo.

Oro kondicionavimasApie šaldymą daugelis žino, o štai šildymo funkcija išlieka nežinoma, o kartais net nesuprantama kaip oro kondicionieriaus panaudojimas susijęs su patalpų šildymu. Viskas labai paprasta. Norint šildyti patalpas jis veiks kaip šilumos siurblys. Taigi, tai ekonomiškas ir ekologiškas šildymo būdas. Toks metodas labai sparčiai populiarėja daugelyje šalių. Lietuva ne išimtis. Esate alergiški žiedadulkėms, dulkėms ar kitiems į kvėpavimo takus lengvai patenkantiems alergenams? Tuomet jums pravers toks oro kondicionierius, kuris valo orą ne tik nuo įvairių alergenų, kuriuos galima įkvėpti patalpose, bet ir nuo nemalonių kvapų. Tai atliekama dėka specialių jame esančių filtrų. Įrenginys pravers alergiškiems žmonėms ir tiems, kurie augina gyvūnus. Randami net ir tokie oro kondicionieriai, kurie gaivina patalpų orą arba prireikus jį dezinfekuoja su oro jonizatoriais.

Ne mažiau svarbus ir oro kondicionieriaus tipas. Inverter tipo kompresorius sunaudos iki 30 procentų mažiau elektros energijos, nei ON/OF kompresorius. Taip pat jis veiks už pastarąjį tyliau. Tiesa, yra vienas trūkumas. Tai – kaina. Inverter tipo kompresorius turėdamas daug privalumų kainuoja brangiau, nei tas, kuris neturi tiek daug privalumų. Taigi, jei jums reikia oro kondicionieriaus su papildomomis funkcijomis ir taupaus modelio, tai rinkitės Inverter. Jis tinkamas naudojimui ištisus metus. Norintys tik vėsinti patalpas karštuoju metų laiku bus patenkinti pigesniu pirkiniu – ON/OF tipo kompresorių turinčiu įrenginiu.

Oro kondicionieriai atlieka daug funkcijų. Priklausomai nuo poreikių pasirenkamas tinkamas. Jo galimybės suteikia komforto kiekvienam, nesvarbu ar tai darbas, ar namai. Visi ir visur norime jaustis gerai, neperkaisti ir nesušalti. Tai užtikrins oro kondicionieriaus įsigijimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *