Naujas monitorius: į ką atkreipti dėmesį?

Kainų lyginimasAr dar atsimenate ne taip jau seniai turėtus daug vietos užimančius, didelius ir nelabai kokybiškus monitorius, kuriuos turėjote kartu su savo pirmaisiais kompiuteriais? Atrodo, kad tai buvo ne taip jau ir seniai, tačiau šiandien juos pakeitė kompaktiški, ypatingai aukštos kokybės monitoriai, kuriuos galima rasti beveik kiekvienuose namuose. Jų paklausa yra išties didelė, todėl renkantis naują monitorių dažnai pasiklystama charakteristikų miškuose ir nežinoma į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį. Atskleisime apie ką vertėtų pagalvoti prieš ieškant naujo monitoriaus.

Dydis, kaina ir funkcionalumas

Visų pirmiausia reikėtų nuspręsti kokios įstrižainės, t.y. kokio dydžio monitorius jums bus reikalingas. Pavyzdžiui, jei jūsų pagrindinis kompiuterio naudojimo tikslas yra darbas – tuomet jums tikrai užteks ir standartinio dydžio monitoriaus, kuris neužims pernelyg daug vietos ant jūsų darbo stalo. Žinoma, yra įvairių išimčių – jei jūsų darbas yra susijęs su nuotraukų redagavimu, vaizdo įrašų kūrimu, maketavimu ir pan., tuomet standartinio dydžio monitoriai gali pilnai nepatenkinti jūsų porekių.

Kitas labai svarbus faktorius yra jūsų veikla ir kam bus monitorius naudojamas, tai padės parduotuvės konsultantui pasiūlyti tinkamiausią prekę. Vėlgi, darbui nereikia labai didelės raiškos ar specialių charakteristikų, vienintelis svarbus dalykas – tai, kad ilgai sėdint prie kompiuterio ekrano jūsų akys nebūtų labai stipriai varginamos. Bet, žinoma, tai taip pat priklauso ir nuo jūsų individualių ekrano nustatymų. Jei mėgstate žaisti žaidimus ir kompiuteris yra skirtas būtent tam tuomet reikėtų rinktis galingesnį, didesnės raiškos monitorių. Mat silpnesnis monitorius gali paprasčiausiai nepakelti aukštos kokybės grafikos žaidimų, todėl vaizdas gali strigti ar būti neryškus. Būtinai šitą paminėkite konsultantui. Monitoriai, atliekantys televizoriaus funkcijas, t.y. filmų ir vaizdo įrašų žiūrėjimui turi būti kokybiškesni nei darbo kompiuteriai, kuriuose dirbama tik su dokumentais ar administravimo programomis, tačiau ir nereikalauja tokio lygio charakteristikų, kaip kad žaidimams skirtas monitorius.

Žinoma, paskaičiuokite ir preliminarią kainą, kurią galėtumėte skirti monitoriaus įsigijimui. Tačiau turėkite omenyje, jog kuo aukštesnės kokybės ir didesnės raiškos bei dydžio monitorių rinksitės, tuo ji kaina bus didesnė. Todėl bandykite ieškotei nuolaidų, akcijų ar specialių pasiūlymų, kuriais pasinaudoję galėsite įsigyti kokybišką prekę už patrauklią kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *