Kur pravers akmeninės grindys?

Viena brangesnių, tačiau labai gražių statybinių medžiagų yra akmens mases plyteles. Verta sužinoti, kam naudojama ši statybinė medžiaga. O naudojama ji dažniausiai grindų apdailai, tačiau kartais žmonės nori ir akmeninių sienų, kolonų ar lubų. Šį kartą mes apsistosime ties idėja, kad akmens masės plytelės labiau tinka būtent grindims. Kada jas verta rinktis?

Karštuose kraštuose

Plytelės namamsKaip statybinė medžiaga, akmens masės plytelė yra ypatinga tuo, kad ji yra labai kieta. O pačios kiečiausios medžiagos turi didžiausią tankį, taigi, geriausiai praleidžia temperatūrą. Dėl to akmens pilyse yra šalta. Taigi, jeigu dėsite akmenines grindis, einant jomis basomis kojomis, šilta nebus. Jeigu eitumėte kilimu ar putplasčiu, ta medžiaga pasigautų jūsų pačių šilumą, dėl to jums atrodytų, kad gana šilta. O štai su akmens mase yra kitaip, ji tokia kieta, kad visa šiluma kažkur pabėga per akimirką. Taigi, nelabai norėtųsi šaltą žiemą eiti tokiu paviršiumi savo vonioje, ar ne? Tačiau kaip gi tais atvejais, jeigu gyventumėte pietinėse šalyse? Čia prieiname atsakymą, kodėl italai, portugalai, ispanai ir kiti pietiečiai taip mėgsta savo dušuose įrengti akmenines grindis. Dušai ten reikalingi tiesiog gyvybiškai, kadangi dėl karščio dažnai tenka eiti į dušą. Karštis gali būti toks alinantis, kad bet koks būdas atsivėsinti labai padeda. Tad akmeninės grindys ten tinka puikiai, jas rasite užsisakę naktį bet kokiame geresniame viešbutyje pietuose.

Tik ne akmeniniame name Lietuvoje

Lietuviams reikėtų pagalvoti, ar jie tikrai norėtų tokios vonios. Nors pasaulinės interjero tendencijos rodo, kad dabar labai madinga tokia apdaila, tačiau įvertinkite ir šilumos praradimą. Gal geriau šią medžiagą panaudoti kitur, o ne ten, kur vaikštote basomis?

Foje ir viešose erdvėse

Viena iš vietų, kur puikiai atrodys akmens masės plytelės ir apdailos, visada bus vieši fojė, koridoriai, kavinės. Ypatingai tai tinka ten, kur norima sukurti grožio, estetikos ir galbūt prabangos įspūdį. Siekiant prabangos visada bandoma imituoti kažkas karališko, o akmeninės grindys ar sienos turi tokį įspūdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *