Kuo užsiima Čiurlionio fondas

Kažkada turėjau paruošti referatą apie Čiurlionio kūrybą ir internete pastebėjau, kad yra labai daug informacijos, kurią galima panaudoti. Taip pat tada ieškant jos pastebėjau, kad yra toksai Ciurlionio fondas, tada buvo įdomu kuo jis užsiima.

Puoselėti Čiurlionio palikimą

Čiurlionio fondo veiklaVienas iš fondo tikslų yra, žinoma, puoselėti M. K. Čiurlionio kūrybą. Atrodytų galbūt – o gą gi čia puoselėti. Na, kūryba yra, ji sudėta į muziejus, kas nori, tas tada apžiūri. Tačiau viešuma yra kaip koks daiktas, esantis kambaryje. Jeigu nevalysi nuo dulkių, jeigu nuolat neprisiminsi daikto, jo nepaimsi, neištrauksi, nepavartysi, tada jis greitai pasidengs voratinkliais ir storiausiais dulkių sluoksniais, o toks daiktas bus paskui ir išvis pamirštas. Taigi, taip pat ir Čiurlionio kūryba galėtų būti ir pamiršta, ir prikelta. Todėl šis Čiurlionio fondas nuolat organizuoja visokias parodas, renginius, diskusijas, kitokias veiklas, skirtas kūrybai garsiojo menininko atminti, skirtas tam, kad mes visi per naują permąstytume, kuo buvo svarbus šis menininkas, ir galbūt net iš jo įsikvėptume kažkokio įkvėpimo, leidžiančio ir patiems pradėti kitaip į viską žiūrėti.

Skatinti kultūros lauko gyvybę

Jeigu pažiūrėsime į įvairių kultūrinių institucijų veiklą, pastebėsime, kad labai dažnai vienas iš jų veiklų būna būtent skatinti kultūros ir meno lauko gyvybę. Jai palaikyti paprastai reikia nemažai komponentų. Tai būna ir skatinimai organizuoti visokius renginius, plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą, taip pat ir net investuoti į tokius meno projektus, kurie gal bus nevykę. Nes net ir būdami ne visai pavykę, jie vis tiek išjudins tam tikrą judėjimą kultūros lauke, tai leis labai daug dalykų suvokti, patirti kitaip. Taigi, kaip tas kultūros laukas turi veikti, kaip turi būti skatinama ta gyvybė?Įvairiais paramos būdais. Kiek žinau, Ciurlionio fondas teikia skatinimus žmonėms, kurie aktyviai reiškiasi. Manau, tai labai gerai. Nes daugiausiai paskatinimo ir reikia tada, kai žmogus dar jaunas, dar energingas, dar nori kažką daryti, tačiau galbūt apskritai nežino, kam tos jo veiklos iš viso reikia, galbūt jis svarsto, ar tai išvis kam nors gali būti įdomu. O kažkokie paskatinimai primena, kad jo veikla yra reikalinga, kad ji galbūt keičia pasaulį, gal ji net kažką inspiruoja. Tad įvairūs metų šviesuolio titulai, taip pat paskatinimai už veiklą, kuriuos rengia Ciurlionio fondas, yra tarsi anglių įmetimas į krosnį, kad liepsna ir toliau degtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *