Kokį maistą pasiimti į plaukimą baidare?

Poilsis su baidarėmisNors vasara ir šalta, bet dažnai iš anksto suplanuota bei rezervuota baidarių nuoma Žemaitijoje blogo oro nepaiso. Taip pat dažnai baidarininkai atvirauja, kad šiek tiek vėsesnis geriau negu labai karštas. Tačiau ir labai šaltas nepatinka plaukiantiems, nes pats vanduo turi būti šiek tiek šiltesnis, o ne stingdyti šaltyje. Visgi, kad ir kokiu oru plauksite, pro parduotuves neplūduriuosite, tad į kelionę maisto iš karto reikės įsidėti. O kad išalksite, net neabejokite, juk patirsite šiokį tokį fizinį krūvį, o esant krūviui, atsiranda ir išalkimas. Tad geriausia vadovautis tokiais kriterijais, kad maistas būtų jums skanus, sveikas, mažiau užimtų vietos, nereikėtų jo ruošti kelionės metu ir nuo jo nesijaustumėte apsunkę. Ir aišku jį reikėtų atsargiai sudėti į valtį.

Geriamas vanduo

Prieš imant galvoti apie maistą, pirma pagalvokite apie vandenį, kiek jo išgersite. Vanduo daug sveria ir užima vietą, pagalvokite, gal pakeliui maršrute numatyta šaltinėlių, kur galėtumėte pasipildyti vandens taras. Jeigu ne, tuomet prisipilkite tiek, kiek jums reikia ir dar truputį daugiau, nes dėl fizinio krūvio, karščio daugiau norėsis ir gerti. Be to, jūroje dreifuojantys žmonės numiršta iš troškulio, o ne iš alkio, nes alkis ištveriamas ilgiau.

Vaisiai ir daržovės

Toliau galvodami, ką dėtis į valtį, pirma turėkite omenyje vaisius ir daržoves. Tai sveikiausias pasirinkimas, kuris iškart leis geriau apsirūpinti savimi ir padaryti sau tikrą paslaugą. Gausite visų reikalingų mineralų, ląstelienos, mikroelementų ir kitų dalykų, tikrai reikalingų jūsų kūnui, jie jus pasieks tiesiai iš maisto. Aišku, reikia imti tokius dalykus, kuriuos patogu valgyti plaukiant ar sustojus, su kuriais nereikia daug terliotis. Pavyzdžiui, nepatogu būtų valgyti arbūzą ar melioną. Patogiau – mažus obuolius, kriaušes, slyvinius pomidoriukus, ridikėlius ar jau pasigamintas ir į indelius susidėtas salotas.

Neimti greito maisto

Nors atrodys paprasčiausia pasiimti tiesiog saldumynų, batonėlių, hamburgerių, sumuštinių, dešrelių, tokio maisto geriau į baidarę neimkite. Tai nesveikas, riebus arba labai saldus maistas, mums, žmonėms, jo išvis nereikia. Jausitės tik apsunkę, pilni dujų, apsieikite be tokio maisto.

Rupios duonos gaminiai

Tačiau, jeigu norėtųsi visgi pasiimti kažką sauso ir skalsaus, galite imti rupios duonos, taip pat pilno grūdo sausainių avižinių. Galite iš vakaro patys pasidaryti užkandį iš grūdų, sėklų, riešutų bei džiovintų vaisių. Taip irgi pamaitinsite save sveiku bei visaverčiu maistu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *