Kaip tinkamai apdirbti medieną

Jeigu lygintume medienos centre ar lentpjūvėje, kokia yra mediena kaina, matytume, kad daug kainų skirtumų atsiranda lyginant tiesiog apdirbtą ir dar visiškai žalią medieną. Apdirbti medieną patiems – pigesnis kelias, bet ne visi nori tą daryti, todėl, kas nemoka ir nenori, tenkinasi aukštesne medienos kaina ir perka jau bent kažkiek apdirbtą medį. O dabar pasidalinkime patarimais, kaip reikėtų apdirbti medieną, jeigu nuspręstumėte tuo apsiimti patys.

Medienos džiovinimas

MedienaPirmas medienos apdirbimo žingsnis yra jos išdžiovinimas. Jūs to tikrai nedarysite patys, už tai jus atliks tiekėjai. Jie, nukirtę medžius, rąstus suguldys džiovinimui. Tai užtruks ilgiau negu kelias dienas ar savaites. Bet tik su išdžiovinta mediena galima kažką daryti toliau.

Pjaustymas

Dažniausiai mediena pjaustoma lentomis, tačiau žinant, kad ji bus naudojama kažkokiems nestandartiniams projektams, gali būti pjaustoma ir visiškai kitaip, o gal net išvis nepjaustoma.

Tekinimas arba šlifavimas

Taigi, lentos, kokios jos bebus, bus obliuojamos, kad būtų lygesnės. Tai bus tinkamas gaminys apdailai ar tolimesnei kažko gamybai iš medienos. Apdirbtos lentos būna jau bent minimaliai pašlifuotos. Jeigu paskutinė gaminio stotelė ir bus lentos išpjovimas, tuomet nušlifuojama iškart gražiai.

Išpjovimas su staklėmis

Visgi, jeigu iš lentos tereikia išsipjauti kažkokią mažesnę detalę, tada vėl visas šlifavimas nueis perniek, dėl to pirminis jis būna ne toks svarbus. Iš medienos išpjaunamos dalys, figūros, o galbūt ištekinamos formos.

Šlifavimas

Kai jau turime tobulas gaminio formas, tada jas tobulai šlifuojama su diskiniu arba kampiniu šlifuokliu, taip pat pašveičiame su švitriniu popieriumi. Tą daryti verta užsidėjus respiratorių, tuomet neprieis į plaučius per daug medienos dulkių, neužsikimš nosis.

Lakas

Paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus žingsnis – medienos lakavimas. Na, jeigu nusprendėme, kad tai bus tiesiog vientisos, o ne, pavyzdžiui, klijuotos medienos, gaminiai. Tuomet teks tiesiog nulakuoti tą medį, kurį turite. Kodėl iš esmės tai reikia daryti? Paprasčiausiai dėl to, kad tik nulakuota mediena yra atspari laiko padariniams: drėgmei, temperatūroms, dalykams, kurie lemia medienos patamsėjimą ir irimą. Jeigu norite, kad medis atrodytų kuo natūraliau, tuomet lakuokite bespalviu matiniu laku. Šviesus medis išliks tokiu daug metų, o jūs turėsite natūraliai atrodančią medieną. Atspalvių ir lako rūšių tikrai yra ir įvairesnių. Jeigu tik norėsite – tikrai rasite tiek bet kuriame medienos centre, tiek kur nors kitur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *