Kaip tinkamai apdirbti medieną

Jeigu lygintume medienos centre ar lentpjūvėje, kokia yra mediena kaina, matytume, kad daug kainų skirtumų atsiranda lyginant tiesiog apdirbtą ir dar visiškai žalią medieną. Apdirbti medieną patiems – pigesnis kelias, bet ne visi nori tą daryti, todėl, kas nemoka ir nenori, tenkinasi aukštesne medienos kaina ir perka jau bent kažkiek apdirbtą medį. O dabar pasidalinkime patarimais, kaip reikėtų apdirbti medieną, jeigu nuspręstumėte tuo apsiimti patys.

Medienos džiovinimas

MedienaPirmas medienos apdirbimo žingsnis yra jos išdžiovinimas. Jūs to tikrai nedarysite patys, už tai jus atliks tiekėjai. Jie, nukirtę medžius, rąstus suguldys džiovinimui. Tai užtruks ilgiau negu kelias dienas ar savaites. Bet tik su išdžiovinta mediena galima kažką daryti toliau.

Pjaustymas

Dažniausiai mediena pjaustoma lentomis, tačiau žinant, kad ji bus naudojama kažkokiems nestandartiniams projektams, gali būti pjaustoma ir visiškai kitaip, o gal net išvis nepjaustoma.

Tekinimas arba šlifavimas

Taigi, lentos, kokios jos bebus, bus obliuojamos, kad būtų lygesnės. Tai bus tinkamas gaminys apdailai ar tolimesnei kažko gamybai iš medienos. Apdirbtos lentos būna jau bent minimaliai pašlifuotos. Jeigu paskutinė gaminio stotelė ir bus lentos išpjovimas, tuomet nušlifuojama iškart gražiai.

Išpjovimas su staklėmis

Skaityti toliau: Kaip tinkamai apdirbti medieną