Kaip išvalyti dėmes iš minkštų baldų?

Minkšti baldaiDaugelis atsakingų baldų savininkų labai baiminasi išpurvinti arba ištepti savo sofas, fotelius. Gera baldų priežiūra užtikrina jų ilgaamžiškumą ir dailumą. Tačiau ką turime žinoti, kad baldai tarnautų ilgai? Kaip reikia išvalyti minkštuosius baldus pavojaus atveju?

Labai dažnas ir teisingas patarimas yra naują dėmę valyti kuo skubiau. Tai greičiausias kelias į sėkmingą dėmės išvalymą. Tačiau kaip reikia elgtis tuo atveju, kai pašalinti dėmę greitai tiesiog nepavyksta? Daugelis mano, kad stipriai dėmei ilgiau pabuvojus ant sofos ant fotelio, pašalinti ją yra tiesiog neįmanoma. Tačiau neapsigaukite: net ir pačiais beviltiškiausiais atvejais galite panaikinti dėmė arba nors sumažinti žalą.

Pirmiausia, ką turite padaryti, tai gerai išsiurbti dėmės plotą. Tai neleis baldų medžiagai sugerti dulkių ir kitų atliekų, kas yra labai svarbu dėmės pašalinimui. Nesvarbu kokiu būdu dėmė atsidūrė ant jūsų minkštųjų baldų. Jos niekaip neišvalysite, jei visų pirmą neišsiurbsite atliekų su dulkių siurbliu.

Taip pat svarbu yra patikrinti baldų valymo instrukciją. Tai geriausias būdas sužinoti, būtent kaip reikia valyti jų medžiagą. Kai kurie minkšti baldai yra valomi su vandens pagalba, kitiems gali prireikti įvairių tirpiklių. Jeigu jūsų turimi baldai yra labai seni ir neturi instrukcijos, galite patikrinti, kaip jie reaguoja su įvairiomis valymo priemonėmis, pabandę užpilti vandens, spirito ir acto ant kitiems nematomo baldų ploto prieš naudojant tirpiklius, galinčius pažeisti audinį. Jeigu nusprendėte valyti dėmę su vandeniu, truputis garų gali atpalaiduoti medžiagą ir purviną vietą nuvalyti bus kur kas lengviau. Tai labai lengvai galite padaryti su lygintuvo pagalba.

Jeigu jūsų nešvarumus galima nuvalyti su vandens pagalba, įpilkite į kibirėlį truputį vėsaus vandens su muilu ir kempinėle silpnai patrinkite dėmę. Nieku gyvu netrinkite stipriai! Nors dėmė neturėtų dar labiau padidėti, tačiau stipriai trinant galite pažeisti medžiagą. Po to gerai išspauskite kempinę ir dar kartelį praplaukite dėmę su paprastu vandeniu. Jeigu dėmė nepradingsta ar nesumažėja, vietoj vandens išbandykite actą arba spiritą.

Jeigu tokio valymo nepakako, teks į pagalbą pasikviesti tirpiklius. Prieš naudojant valymo priemonę, įsitikinkite, kad ji nepadarys jokios žalos jūsų minkštiesiems baldams. Tokio valymo būdo reikia vengti, tačiau ant medžiagos išpylus pilną taurę vyno ar puodelį kavos, kitos išeities tiesiog nėra.

Jeigu dėmė yra užsispyrusi ir atlaikė visus jūsų bandymus, nepasiduokite ir pakartokite visą procesą dar kartą. Kad ir koks varginantis ir nemalonus darbas tai gali būti, paprastas atsargumas ir atkaklumas pamažu padės atsikratyti nešvarumų. Svarbiausia yra įsitikinti, kad valiklis nepadaro jokios žalos medžiagai, valyti pamažu ir stipriai netrinti. Jei vadovausitės šiais patarimais ir nepanikuosite, visiškai panaikinsite arba bent jau minimalizuosite savo baldams padarytą žalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *