Informacijos kompiuteryje saugumas – jūsų rankose

KompiuteriaiMūsų namuose yra net du Dell kompiuteriai, ir kiekviename iš jų yra pilna asmeninės informacijos. Mes, turbūt kaip ir jūs, per dažnai pamirštame, kokia ta informacija visgi yra svarbi, ir kaip ją reikia stipriai saugoti. Niekam negalima leisti ta informacija pasinaudoti, mes būtinai turime siekti užtikrinti jos saugumą. Tačiau tiek Dell planšetiniai kompiuteriai, tiek Acer nešiojami, visi kartais patenka į tą situaciją, kai kažkas kitas randa jūsų informaciją.

Neapsaugotas jūsų internetas

Vienas iš būdų, kuriuo jūsų Dell kompiuteriai gali tapti sekami, yra neapsaugotas jūsų namų routeris. Jeigu pasijungėte, tarkime Mezon, pirmiausiai prie naujo modemo nebus jokio slaptažodžio. Jūsų interneto ryšys sklis visur aplink, ir kas tik norės, tas galės juo ir pasinaudoti. Ar tikrai norite, kad taip nutiktų? Veikiausiai nelabai, todėl geriau pasidarykite normalų slaptažodį, ir ne tokį, kurį ir kaimynai lengvai atspėtų. Kitas dalykas – būkite protingi ir supraskite, kokia rizika to, kad kažkas jungiasi prie jūsų ryšio. Visų pirma, lėtėja jūsų pačių internetas ir negalite juo tinkamai pasinaudoti, visų antra: kažkas per tą ryšį gali įsilaužti į jūsų kompiuterį ir pasinaudoti informacija.

Neapsaugotas internetas kitur

Kitas interneto naudojimo būdas, kada jis gali būti pavojingas jūsų nešiojamam Dell kompiuteriui, yra neapsaugotas internetas viešose vietose. Ypač pavojinga tai viešbučiuose. Gali būti, kad kažkas mato jūsų duomenis, o jūs norite atsiskaityti kreditine kortele. Tai jau gali tapti tiesiogiai jums patiems labai žalingu nusikaltimu, nes gali būti apiplėšiama jūsų kreditinė kortelė. Tad naudodamiesi neapsaugotu internetu viešose vietose, bent jau pasistenkite neatskleisti niekam savo duomenų.

Virusai

Kitas dalykas, kuris gali leisti kažkam rinkti duomenis iš jūsų kompiuterio – įvairūs virusai. Čia jums irgi reikia pasistengti maksimaliai apsisaugoti. Virusai gali patekti į kompiuterį vos paspaudus ant neaiškios nuorodos, arba tiesiog susiinstaliavus kokią nors programą su priedais.

Paliekate įjungtą kompiuterį

Aišku, pats paprasčiausias būdas pavogti jūsų informaciją, yra nesaugioje vietoje palikti įjungtą savo kompiuterį. Taip nereikėtų daryti, jeigu gyvenate stovykloje, bendrabutyje nerakinamomis durimis. Netgi apsistojus viešbutyje, paliekant jame daiktus, o patiems išeinant kur nors į miestą, jums nereikėtų palikti kompiuterio neapsaugoto slaptažodžiu ir įjungto. Kas žino, kas sugalvos užeiti į jūsų kambarį padaryti tvarkos ir nuspręs tvarką padaryti ne tik jūsų kambaryje, bet ir kompiuteryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *