Darbas superkant metalą

Šiandien kalbamės su Pauliumi, kurio darbo specifika yra metalo supirkimas. Vyras sako, kad toks darbas tikrai nėra lengvas. Jame visada pilna iššūkių ir nenumatytų situacijų. Tik galbūt kartais atrodo, jog metalo laužo supirkimas yra primityvus amatas. Iš tiesų reikia nemažai padaryti, kad tas amatas klotųsi geriau, kad būtų daugiau pajamų ir geriau atrinktas metalas.

Kada ir kaip pradėjai dirbti tokį darbą?

Kur parduoti metalą?Man visada patikdavo ką nors daryti garaže. Tėvas mano turėjo didelį ir gražų garažą. Būdavo smagu jame kuistis. Nuo mažens patikdavo išsitraukti kokį nors metaliuką ir su juo kažką padaryti. Tai nupiešdavau ant jo, tai magnetų prisegdavau. Taip, kaip yra rašytojų, kuriems nuo vaikystės kvepėdavo ir juos viliodavo popieriaus parduotuvės, knygynai, taip mane kažkokia magija ištikdavo garaže, žaidžiant su geležimi ir kitokiais metalais. Dėl to labai džiaugiuosi, kad dabar metalo supirkimas iš tiesų yra tapę mano įprastu darbu.

Kas yra įdomaus tokiame darbe, kuriame vyksta metalo supirkimas?

Oi, čia visada yra viskas labai dinamiška. Pirmiausia, tai kad niekada nežinai, koks žmogus kokį metalo laužą atveš. Visada gali būti labai įvairių tų žmonių su įdomiais daiktais. Net ta pati buitinė technika, priduota pardavimui, gali būti skirtingai traktuojama. Ji gali vieniems atrodyti dar tinkama naudojimui, o kitiems – jau tik į metalo laužą. Bet ir tame pačiame metalo lauže juk atiduodate ne gryną metalą. Kad ir kokia nors sena dujinė viryklė. Na taip, visų pirma, ten yra metalinis karkasas. Tačiau yra ir stiklinės durys, ir vidaus degimo mechanizmai, ir tikrai ne viskas ten yra iš metalo. Tai man įdomiausiai ir būna tas ardymas. Prisimenu, kai tėvai žiūrėdavo televizorių vakarais, o aš su savo nuosavu atsuktuvu ką nors ardydavau. Toks visada buvau – ardytojas, o ne konstruotojas. Taigi, nieko nuostabaus, kad ir darbą dabar dirbu tokį, kur reikia daugiau ardyti, negu konstruoti.

Kada žmonės daugiausiai atveža priduoti savo metalo?

Dažniausiai daugiausiai visko priveža pavasarį ir vasarą. Kartais daugiau pavasarį negu vasarą. Pavasariais žmonės pradeda užsiimti kokia nors nauja veikla. Tarkime, iškrausto seną garažą ir ima kažką kito daryti. Taip pat ir žmonės ima kažkokį naują verslą sukti. Tam, kad pradėtų kažką naujo, jie sutvarko sena. Žinoma, ir nekilnojamojo turto pardavimai daugiausiai juda vasarą ir pavasarį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *