Žvilgsnis į labai tolimą ateitį: pirkti butą ar statyti namą?

TruckNorintys statytis namą, pagalvoja apie įvairiausias išlaidas. Sudomina net ir savivarčių su kranu nuoma: https://www.truckfind.lt/specializacijos/sunkvezimiai-savivarciai-su-kranu. Dažniausiai tie, kas statosi namą, išleidžia tam daugiau pinigų negu buto pirkimui – nebent turi iš anksto žemės. Tačiau dauguma žmonių visgi miestuose renkasi butus. Galvodami apie savo ateitį ne tokią ir tolimą. O ką, jeigu mes pažvelgtume ne tik į dabartį, bet ir į ganėtinai tolimą ateitį. Kas labiau apsimoka: statyti namą ar pirkti butą?

Namo statybos – daug brangesnis dalykas

Jeigu pats nesate meistras ir namą statytis tik planuojate, tai naudoti sunkvežimiai, visos armatūros, transporto nuomos, meistrų samdymas, medžiagos – visa tai kainuos tikrai daug. Namo statybos taps labai brangiu dalyku. Bet jeigu esate pats meistras, tuomet pasistatyti galite ir gana nebrangiai, tik kainuos medžiagos. Brangiausia dideliame mieste visgi bus nusipirkti savo žemės. Nepalyginsi su žeme, kuri parduodama kažkur provincijoje ar laukuose. Miesto gyventojai tą tikrai žino, nes pačiame mieste apskritai žemės negali nusipirkti. Taigi, namo statybos yra rimtas ir brangus dalykas, kai pats negali nieko padaryti ir neturi žemės. Tačiau turinčiam žemės statybininkui tai nekainuos taip jau daug.

Kas nutiks nugriovus daugiabutį, butų savininkams?

O jeigu mes pažvelgtume kur kas toliau į ateitį? Kas nutiks daugiabučiui, kai jį nugriaus? Mes nežinome, už kiek laiko nugriaus tarybiniais metais statytus daugiabučius, bet čia visgi ne Cheopso piramidė, ir daugiabutis amžinai nestovės. Kiek kvadratinių centimetrų žemės įgysite, kai nugriaus dvylikaaukštį, kuriame turėjote 33 kvadratinių metrų butą? Kas tada? Klausimai verti dėmesio, jeigu galvojate apie tikrai ilgalaikę investiciją ir tai, kad kada nors ir jūsų neliks, o jūsų užgyventus turtus galbūt išsidalins vaikai, anūkai.

Ar verta žvelgti taip toli į ateitį?

Kita vertus, išsigąsti, kad po 200 metų jūsų turtas nuvertės, gana nepraktiška. Pažvelgus į istoriją, nedaug rasime tokių ramių laikotarpių ir vietų, kur būtų galima išties taip idealiai tą paveldą perduoti. Galiausiai, gal tų palikuonių planai bus visai kitokie ir jiems taip labai ir nereikės to buto. O gal bus kiti laikai ir namus statysimės ore. Ateitis yra ateitis, o dabartis yra tai, ką dar galime įsivaizduoti per savo gyvenimą. Geriausia: klausyti širdies, pildyti svajonę ir gyventi ten, kur norime. Kam lemta ir kam norisi, tas statys namą, kiti pirks butą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *