Veterinarijos paslaugos ir pirmoji pagalba augintiniui apsinuodijus

Veterinarai teigia, kad tiek katės, tiek šunys gana dažnai kenčia dėl įvairių apsinuodijimo problemų. Veterinarijos paslaugos reikalingos ne tik tuomet, kai smalsūs gyvūnai nusprendžia paragauti namuose rastų gardumynų (pvz., sugedusio maisto, vaistų ir pan.), bet ir dėl pačių šeimininkų kaltės, kurie nusprendžia augintinius palepinti egzotiniais skanėstais, duoti žmogui skirtų vaistų, maisto likučių, alkoholinių gėrimų ir pan.

Kodėl neturėtumėte atidėlioti vizito pas veterinarą

VeterinarijaApsinuodijimo sunkumas priklauso nuo to, kokias medžiagas gyvūnas suvartojo, kokį kiekį jų prarijo ir kiek laiko nuodai išbuvo katės ar šuns organizme. Jei pirmieji apsinuodijimo simptomai pastebimi iš karto ir augintiniui suteikiama būtina pagalba, rimtesnių problemų išvengsite. Deja, atidėliojami veiksmai arba ypač nuodingos medžiagos gali tapti augintinio mirties priežastimi.

Veterinarai primena, kad apsinuodijimo simptomai gali skirtis individualiu atveju, be to, jie gali atsirasti palaipsniui. Kartais apsinuodijimas pastebimas vos po kelių dienų, o kartais tam prireikia savaitės ar net kelių. Tiesa, paprastai rimčiausi požymiai matomi praėjus 2–4 dienom toksinui patekus į organizmą. Beje, jei pastebėjote ar įtariate, kad jūsų augintinis suvalgė itin toksišką medžiagą, nieko nelaukite ir kreipkitės į veterinarus – atidėliojimas gali sukelti skaudžių pasekmių.

Apsinuodijimo simptomai ir pirmoji pagalba

Apsinuodijimo simptomai priklauso nuo suvartotų nuodų pobūdžio, tačiau dažniausiai pastebima apetito stoka, apatija ir silpnumas, pasunkėjęs augintinio kvėpavimas, vėmimas, viduriavimas, drebėjimas, traukuliai, seilėtekis. Paprastai simptomai sparčiai blogėja. Jei apsinuodijimas itin rimtas, pvz., apsinuodijimas žiurkių nuodais, augintinis gali pradėti viduriuoti krauju. Pirmoji pagalba – pabandyti sukelti vėmimą, kad nuodai pasišalintų iš organizmo. Vis dėlto, siekiant išvengti rimtų pasekmių, reikalinga specialistų pagalba ir profesionalios veterinarijos paslaugos. Skambinkite veterinarijos gydytojui, jei žinote, pasakykite, kokias medžiagas augintinis suvartojo ir kada tai nutiko. Jei gyvūnui prasidėjo traukuliai, pasirūpinkite, kad jis būtų saugioje vietoje ir nesusižeistų. Jei veterinaras rekomenduoja sukelti vėmimą, laikykitės gydytojo rekomendacijų. Nepamirškite, kad tam tikrais atvejais vėmimo kelti negalima, pvz., jei praėjo daugiau nei kelios valandos nuo apsinuodijimo, jei gyvūnas apsinuodijo nudegimą sukeliančiomis medžiagomis ir pan. Visais atvejais dėl pirmosios pagalbos suteikimo būtina pasikonsultuoti su veterinaru ir, suteikus pagalbą, nukentėjusį gyvūną vežti į veterinarijos kliniką.

1 mintis apie “Veterinarijos paslaugos ir pirmoji pagalba augintiniui apsinuodijus”

  1. Dažniausiai šunims mėgsta šeimininkai į gerklę kišt kas tik papuola. Paskui dar stebis, kaip čia galėjo apsinuodyt. Jei šunys viską valgo, nereiškia, kad jiems tai yra sveika valgyt. https://vetspot.lt/produkto-kategorija/sunims/maistas-sunims/ jau geriau nusipirkti kokybiško maisto ir negadint savo augintinių skrandžių. Taip sutaupysit pinigų tiek vaistams, tiek veterinarui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *