Technologijos namams tvarkyti

Šiuolaikinių dulkių siurblių kainos labai skiriasi priklausomai nuo tokių kriterijų: kas yra siurblio gamintojas, ką siurblys daro, koks jo galingumas, koks yra modelio naujumas. Pavyzdžiai, robotiniai dulkių siurbliai bus pati didžiausia naujovė, nes jie patys galės sutvarkyti namus, kai žmogui nereikės eiti kartu ir stumti siurblio. Maži rankiniai siurbliai tiks automobilio salono išvalymui, ir su jais bus nepatogu siurbti namus, jie kainuos mažiau. Dulkių siurblių įvairovė – labai didelė.

Kaip veikia dulkių siurblys

Dulkių siurblysJeigu jums tvarkant namus mažas vaikas paklaustų, kaip veikia dulkių siurblys, ką atsakytumėte? Neretai tokį klausimą uždavę vaikai mamos, yra nukreipiami pas tėčius, kad šie paaiškintų. Mes turime tokius patogius buitinius prietaisus, kad galime jais naudotis nė kiek nesuprasdami, kaip jie veikia, ir tai mums nekelia jokių papildomų sunkumų. Tačiau šiais laikais jau ir tėčiai nebūtinai žinos, kaip veikia šis prietaisas. O jis veikia kompresoriaus principu. Kaip jau kalbėta anksčiau, kompresorius elektros energiją generuoja į tam tikrą kompresuotą orą, kuris gali būti traukiamas arba pučiamas su tokia didele energija, ekvivalenčia tai pačiai, kuri buvo panaudota kaip elektros energija. Taigi, siurblys veikia kompresoriaus pagrindu, nes jis sutraukia dulkes, šiukšles, traukdamas orą. Visa ta masė, kurią jis sutraukia, patenka į popierinį šiukšlių maišą, kuriam prisipildžius, žmogus gali maišą arba pakeisti kitu, arba iškratyti būtent tą. Kai kuriuose siurbliuose yra specialus vandens filtras, kuris dar su atskirtais ciklonais perkošia nešvarumus, tai užtikrina geresnį veikimą. Tačiau tokio tipo dulkių siurbliai buvo itin populiarūs parėjusiamešimtmetyje, dabar jau jie nebūtinai užima aukščiausias populiarumo viršūnes. Kur kas labiau žmonėms šiais laikais rūpi kita technologija – robotiniai dulkių siurbliai.

Įvairovės spektras

Dažnai siurblius galima skirstyti pagal mobilumą arba pagal naudojamą filtrą. Pastarasis skirstymas apima tokius dulkių siurblius kaip su ULPA arba HEPA filtrais, taip pat dulkių siurblį su išcentriniu separatoriumi, taip pat siurblius su vandens filtrais, medžiaginiais arba popieriniais filtrais. Tokie siurbliai turi skirtingą efektyvumą. Tačiau galingumas (elektra) apskritai būna dar viena atskira kategorija, pagal kurią skirstomi siurbliai.

Suskirstyti pagal mobilumą ir galimybę juos transportuoti iš vienos erdvės į kitą, siurbliai atsiduria darkitosekategorijose. Ten gali būti ir paprasčiausias pernešamas dulkių siurblys, ir stumdomas, ir traukomas, ir tiesiog stovintis, taip pat vežamas, centrinis ir žinoma – robotinis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *