Nekilnojamojo būsto rinka ir skelbimai joje

SkelbimaiNors vyriausioji karta vis dar pasikliauna spausdintiniais skelbimais, tačiau patys populiariais skelbimai Lietuvoje dabar nugula internete. Tai visiems patogi platforma. Ir štai anūkai neretai padovanoja savo seneliams ne ką kita, o planšetinį kompiuterį ir telefoną… Taigi, iš tiesų geriausia skelbimus žiūrėti ir juos įdėti – internetu. Štai keletas dalykų, kuriuos pastebėsite, jeigu tyrinėsite nekilnojamojo turto skelbimų padėtį internete.

Prastai įdėti skelbimai

Pirmiausia galima pastebėti, kad skelbimai Lietuvoje tapo masalu daugybei įvairių nišinių versliukų. Pavyzdžiui, NT agentams. Vadinamieji NT brokeriai dažnai ieško sau kažkokio kąsnelio kiekviename skelbimų portale. Taigi, retai ir pamatysi skelbimą, prie kurio niekaip nebūtų prisidėjęs joks NT brokeris. Tačiau tokių vis dar kažkiek yra, tik reikia pasidairyti. Dažnai žmonės, patys įsidėję skelbimus, nesusitvarko su jų pavidalu ir nemoka jų padaryti itin patrauklių vartotojams. Tai gali būti prasta arba jokios nuotraukos, per mažai informacijos apie objektą, tekstas su klaidomis, blogas skelbimo pavadinimas ir pan. Tačiau tokie skelbimai nepakeisti išsilaiko retai – dažniausiai NT agentai įkalba žmones perleisti skelbimo administravimą ir juos patobulina, o už tai, aišku, iš galimų nuomininkų vėliau ir „nuplešia“ vadinamąjį administracinį mokestį.

Realybės neatitinkančios nuotraukos

Vienas iš bruožų, kurį dažnai pamatysime būstų nuomos ar pardavimo sektoriuje – tai realybės neatitinkančios nuotraukos. Visų pirma, bus nufotografuota ir į skelbimus sudėta tik tokios vietos, tik tokie būstai, kurios tame būste atrodo gerai. Jeigu kažkokia vieta supelijusi ir sutrūnijusi – ten turbūt nuotrauka nebus daroma. Kitas blogas dalykas, kurį galima pastebėti nuotraukų srityje – tai su vadinamąją žuvies akimi daromos nuotraukos. Šis lęšis turi specifinę paskirtį, geriausia jis tarnauja GoPro kamerose. Tačiau nemalonioji dalis yra ta, kad žmonės, siekdami vizualiai padidinti mažą kambarių kvadratūrą, prieš parduodami ar išnuomodami būstą, jį fotografuoja būtent su tokiu lęšiu. Tuomet net ir 2 kvadratinių metrų tualeto patalpa netikėtai ima atrodyti lyg nesibaigiančio ilgio koridorius ar plačiausia sporto halė. Kad ir kaip atrodytų jūsų namai, jeigu einate į NT rinką, dėkite realybę atitinkančias nuotraukas. Nes tokie skelbimai gal ir susilauks mažiau populiarumo, tačiau jie bent jau nebus kažkieno laiko gaišinimas. Juk, be jokios abejonės, sugaištama labai daug laiko, kada tenka važiuoti į kažkokią vietą nuomotis namų, o paskui pamatyti, kad viskas visai kitaip atrodo, negu parodyta skelbime.

Kai agentai perlenkia lazdą

Kabant apie lazdos perlenkimą Nt skelbimuose Lietuvoje, verta pastebėti, kad ne tik su nuotraukomis padaroma tokių klaidų ir išpūsto burbulo situacijų. Agentai neretai perdeda aprašinėdami būsto privalumus, kai pastarieji realiai nebūna tokie geri. Tad į tokio tipo skelbimus visada reikėtų žiūrėti atsargiai ir galvoti savo galva, kiek juose gali būti tiesos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *