Namie visiems šilta

Visi namie labai džiaugiamės – šilumos siurbliai pasiteisino šimtu ir daug daugiau procentų. Kaip smagu sugrįžti namo, kai juose taip šilta, gera ir jauku. Visiems šilta, o dar dvejojome, ar ši sistema veiksminga.

Kuo šildyti namus

Šilumos siurbliaiIš pradžių dėl šildymo sistemų buvo kilę nemažai klausimų. Stebėjomės, ar tikrai toks dalykas gali būti efektyvus, ar gali kažkokie keisti prietaisai, šilumos siurbliai, mums suteikti tiek šilumos energijos, kad visi jaustųsi iš tiesų gerai. Juk namas nemažas. Buvome pratę, kad žmonės šildo namus krosnimi, kur meta malkas, anglis, durpes ir kitokį kurą. Tačiau absoliučiai neįprasta atrodė štai tokia sistema, prie kurios nebuvome pripratę ir mes patys. Tačiau protingasis mūsų pusbrolis, pusę gyvenimo dirbantis su statybomis ir šildymo sistemomis, patarė pasinaudoti tokia alternatyva, šilumos siurbliais. O ir ekonominiais visais atžvilgiais mums tai tikrai turėtų išeiti tik į naudą.

Visiems šilta

Tad kaip dabar gyvename? Atsimenu, kai žiūrėdavau animacinį filmą apie Ivaną, kuris pasakydavo „Lydekai paliepus, man panorėjus“ ir su šildoma lova – krosnimi skriedavo per laukus, labai pavydėdavau. Kaip nuostabu atrodė štai tokia krosnis – lova, ant kurios galima gulėti, kol po apačia šyla. Seneliai kaime turėjo šį puikų senovišką metodą, ir aš niekada neatsisakiau taip pat maloniai prigulti ant tos lovos ir pasišildyti kepenis. Tačiau ar nereikėjo kažko daugiau, kad būtų tikrai šilta? Reikėjo kažko modernesnio, savo dabartiniuose namuose juk nebūtume galėję leisti visur pritrupinti pjuvenų, pelenų ir kitokių prastų dalykų, dėl kurių iškart atsirastų nepageidaujama nešvara. Taigi, kad visiems šilta – labai gerai, o ar aš turiu šiltą kaip iš animacinio filmo lovą? Pasirodo, turiu.

Mano lova yra apsupta trijų radiatorių, ir tarp jų aš iš tiesų jaučiuosi labai puikiai. Man šilta, kaista viskas iš visų pusių, ar gali būti kas geriau? Jei ir gali, tai gal net nereikia. Dabar žinau, kad namai yra apšiltinti tikrai kokybiškai ir ekonomiškai. Be to, nereikia rūpintis kuru, nereikia malkų nešti, ar, dar blogiau, anglių. Ir visiems visada šilta. Net gyvūnams, kurie, kai mes išvažiuojame, tebelieka šiltame bute. Kodėl šiltame? Nes, jei kūrentume krosnį, tai mums nesant namuose, labai atšaltų. O dabar, jei tik norime, tą šilumą ir išlaikome. Taip pat labai smagu, kad esame atsijungę nuo miesto šildymo, kur neaišku, už ką turi mokėti.

1 mintis apie “Namie visiems šilta”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *