Kokio dydžio namą statyti

Mažas ar didelis karkasinis namas? Kiek kvadratinių metrų turėtų užimti pats namas, kiek aukštų turėti, kokio dydžio plotas, teritorija, supti? Nelengva atsakyti į klausimą, koks karkasinis namas turėtų būti jūsų. Jeigu statote namą, tai, tikėtina, vienintelį kartą, norėtumėte pastatyti ir gyventi. Tačiau kokio dydžio tas namas turi būti?

Didelio namo vargas ir džiaugsmas

Medinės konstrukcijos namasViena vertus, jeigu jau užsigeidėte namo, lengvai pradėsite ir fantazuoti, kas tame name galėtų būti. O juk galėtų būti ir svetainė, ir darbo kambariai, ir dirbtuvės, ir svetainė, ir kone sporto salė… Jeigu ir pradėsite nuo kuklių užmojų, vaizduotę gali būti sunku suvaldyti panorėjus didesnio nekilnojamojo turto. Tačiau besvajodami įvertinkite tai, kad visgi nesate Holivudo žvaigždė, uždirbanti bilijonus. Kad namo pastatymas tikrai kainuos. Kuo didesnis namas, tuo daugiau kainuos, nors santykinai kvadratinio metro kaina ir mažės. Taip pat pagalvokite ir apie tai, kad tarnų veikiausiai nesamdysite. Namą susitvarkysite pats ar pati, o tai užims laiko. Ypatingai daug vargo yra su didesne teritorija lauke. Esant mūsų metų laikams, tenka tikrai nemažai pasidarbuoti su grėbliais ir kastuvais lauke. Pats namas, jeigu jis virš 80 kvadratinių metrų, tai jau nemažas namukas, ir jame bus ką veikti jį prižiūrint.

Kiek jūsų gyvens

Būtent dėl tos priežasties, kad namą galbūt statote tik kartą gyvenime, reikia pagalvoti iš karto – kiek žmonių name gyvens. Nuspręskite tai ir judėkite į priekį. Gal vis dar spyriojatės ir sakote, kad neturėsite vaikų, tačiau gerai pagalvokite – ar tai tik dabartinio jūsų amžiaus užgaida, ar nebus taip, kad vėliau visgi tų vaikų norėsis? Jeigu taip, tai kiek jų reikės? Nebijokite, kad dabar neturite pinigų vaikams, vėliau, kai norėsite vaikų, bus ir pinigų. Tačiau iškart nuspręskite ir pasistatykite namą, kad jame tilptumėte visi, ir kad jame galėtų ir svečiai kartais pernakvoti, bet tušti kambariai neužimtų didžiosios namo erdvės.

Vadovaukitės savo intuicija

Kartais mes patys geriau už visokius ekspertus žinome, ko mums reikia. Vienas žmogus jaučiasi siaubingai, atsidūręs mažesnėje patalpoje, jam atrodo, kad jis kalėjime, kad išprotės. Tokiam gal reikėtų didesnių namų arba bent jau atviresnės didesnės svetainės. Kitas visada yra kompaktiškas, mažai kažko perka, vartoja, visada yra kuklus, mėgsta jaukias mažas erdves, tada ir namą galima bus pasistatyti tikrai kompaktišką, pagal save.

1 mintis apie “Kokio dydžio namą statyti”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *