Kodėl tiek kainuoja aplinkos tvarkymas

Jeigu turite sklypą, sodą ar daržą, žinote, kad aplinkos tvarkymas pareikalauja nemažai laiko ir jėgų. Ir jeigu to laiko tiesiog tiek neturite, tuomet galite kažką samdyti jūsų sodo puoselėjimui palaikyti. Žinoma, reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad ne visi išgali pasisamdyti sodo tvarkytojus, nes ta paslauga ne pati pigiausia. Kodėl už aplinkos tvarkymą mokame tiek, kiek mokame?

Tvarkytojas – nėra nekvalifikuotas

Aplinka ir tvarkymasPirmiausia reikėtų įsisąmoninti, kad aplinkos tvarkymas nėra nekvalifikuotas darbas. Neseniai žiniasklaidoje kilo pasipiktinimas dėl to, kad aplinkos tvarkytojai, žolės pjovėjai ir krūmų kirpėjai uždirba daugiau negu gydytojas. Tačiau ten buvo lyginamas valstybinis ir privatus sektorius. Privačiame sektoriuje galima žmonėms mokėti orų atlyginimą. Tam, kad suvaldytum visas technikos priemones, kuriomis reikės naudotis kerpant ir prižiūrint sodą, turi turėti kažkokią patirtį, žinias, įgūdžius, kvalifikaciją. Tad tai darbai, už kuriuos galima ir reikia mokėti deramą atlyginimą.

Pasitikėjimas jūsų namuose

Kitas klausimas, ar tikrai žmogus, kuris vertas mažiausio įmanomo uždarbio, turėtų turėti jūsų namų raktus, vartų raktus, šeimininkauti jūsų namuose? Kuo pasitikėsite labiau: gatvės girtuokliu, dirbančiu už butelį, ar oficialiai įdarbintu žmogumi, kuris dirba jūsų namuose ir kuriuo jūs pasitikite, kuris uždirba tokį orų atlyginimą, kad jam nei vogti, nei kažką nesąžiningo daryti nėra prasmės. Veikiausiai labiau pasitikėsite antruoju, kaip ir samdydami auklę savo vaikams. Taigi, nereikia apsimesti, kad kaina mokama tik už darbo sunkumą ar baigtus mokslus. Jums iš esmės reikia perspektyvaus žmogaus, galinčio dirbti ir kituose geruose sektoriuose, todėl jam ir reikia tiek mokėti.

Jūs mokate už tai, kad pas jus atvyksta

Galiausiai, aplinkos tvarkymas vyksta ne kažkur nuolatinėje vietoje už 10 km nuo jūsų namų, o vis kitur. Jūs einate visada į tą patį darbą, todėl turite puikiai suplanavę savo laiką: tiek ir tiek pamiegate, puikiai žinote, kad jeigu nespėsite į pirmąjį autobusą, dar spėsite į antrą, bet jau tada vėluosite 5 minutėmis ir pan. O žmogus, kuris vyksta pas kažką į namus ir vyksta kaskart vis kitur, vien tam keliui išnaudoja nemažai laiko. Taigi, jūs mokate ir už tai, kaip ir visi kiti žmonės, kuriuos jis per tą dieną aplankys.

Visi darbuotojai turi ir nuosavus įrankius. Gerbkite kitus ir mokėkite už kokybę, už pasitikėjimą, už kvalifikaciją, už tai, kad žmogus pas jus kokybiškai atlieka darbą.

1 mintis apie “Kodėl tiek kainuoja aplinkos tvarkymas”

  1. Nei vienas aplinkos tvarkymas neapsieina be apšvietimo projekto. O ką jau kalbėti apie tai, jog kiemo šviestuvai turi dėrėti su namo šviestuvais, tai yra kompozicija, visuma. Savo šviestuvus kabinome patys, įsigijome kopėčias iš bausa.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *