Kodėl reikia keisti stogą

Kada ir kaip keisti stogąNors dauguma stogo renovacijoms skirtų paramos programų iš Europos Sąjungos jau pasibaigė, tačiau dar ne ant visų namų puikuojasi naujos čerpės, beasbestiniai šiferiai ar profiliuota skarda. Daugybė žmonių taip ir liko su asbesto stogais.

Kodėl reikia keisti asbesto stogą

Pagrindinė priežastis, kodėl profiliuota skarda ar kita statybinė medžiaga turėtų būti ant stogo vietoje asbesto šiferio yra pastarojo kenksmingumas. Įrodyta, kad asbestas sukelia vėžį. Kuo labiau jis sensta, tuo labiau trupa, pasklinda visur į aplinką jo kenksmingos dulkės. Todėl ir reikia pakeisti šiferį. Aišku, žmones galima gąsdinti sveikatos problemomis, bet retai kam tai rūpi. Kai nėra pakankamai pinigų normaliam gyvenimui, tai ir stogą ne kiekvienam norisi keistis. Būtent tam, kad paskatinti tokius žmones pasirūpinti aplinka ir savimi, ir buvo įdiegtos tam tikros Europos Sąjungos paramos lėšos, kai žmonės turėjo tiesiog pasirašyti projektus, paraiškas, gauti paramą ir užsidengti senus stogus naujais. Tokios medžiagos kaip skarda, bitumas, keramikinės ir molinės čerpės, taip pat beasbestisšiferis nekenkia sveikatai. Tomis medžiagomis ir reikėjo keisti stogus. O senąjį šiferį sunaikinti. Beje, visos šios minėtos statybinės medžiagos yra gausiai pardavinėjamos tiek Lietuvoje, tiek aplink Lietuvą. Pasirinkimas labai didelis. Galima rinktis ir skirtingą statybinę medžiagą, ir patraukliausią variantą. Ypač patogu rinktis tas dangas, kurios turi daug spalvų, raštų. Tada variantą lengviau suderinti ir su tokia vieta, kur gali būti kokių nors nesklandumų dėl nacionalinių parkų ar senamiesčių.

Kodėl ne visi pasikeitė

Tačiau nors ir buvo skirti paramai nemaži pinigai, o jai įsisavinti suteikta daug laiko, ne visų namų kepurės pakeistos. Kai kurie žmonės net neplanavo keisti vien todėl, kad reikia daug labai informacijos iš interneto gauti, o jie to nemokėjo. Čia kalba eina apie kaimus. Kiti nenorėjo rašyti projektų ir užsiimti popieriais. Dar vieni neturėjo net tų nedidelių pinigų, kurių turėti reikėjo tam tikrai daliai iš savo kišenės padengti. Kiti nenorėjo išmesti senojo šiferio, nepaisant to, kad jis buvo kenksmingas. Ir jau geriau planavo, pavyzdžiui, užsidengti su juo malkinę. Ir, aišku, atsirado tokių, kurie nepateko nė į vieną kategoriją gyventojų, kuriems galiojo lengvatos ir paramos sąlygos. Taigi, taip ir gavosi viskas, kad dar liko žmonių, gyvenančių po asbesto stogais. Tačiau laikui bėgant ir šie vien dėl erozijos turės būti pakeisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *