Gražūs moteriški batai gali nukreipti dėmesį nuo sukčių ketinimų

Daliosios lyties atstovės jau nebevengia avalynės ieškoti internete – moteriški batai dabar perkami itin aktyviai. Pastebima, kad moterims internete tenka patirti ir įvairių sukčiavimo bandymų – jos yra labiau patiklios, todėl aferistai neretai pasinaudoja jų menkomis pirkimo žiniomis. Kiekviena moteris, prieš pirkdama avalynę ar rūbus internetu, pirmiausia turėtų pasidomėti kaip yra atliekamas užsakymas ir kada galima suprasti, jog užsakymo procesas vyksta ne ta linkme kokia turėtų. Tapa.lt nori patvirtini, jog tikrai moterims tenka didesnis skaičius sukčiavimo atvejų nei vyrams, o tai dažniausiai lemia būtent nesidomėjimas el. prekybos sritimi.

Moteriški bataiPirmiausia, būtina pabrėžti, kad kiekviena el. parduotuvė savo veiklą turi reglamentuoti įstatymais t.y. prekyba negali vykti, jeigu pardavėjas nėra tinkamai įforminęs veiklos. Tai dažniausiai atliekama steigiant juridinį statusą (įmonę) arba pasirenkant paprastesnį prekybos variantą – individualią veiklą. Įmonėms yra taikomi kiek griežtesni viešumo reikalavimai. Pavyzdžiui, jokia įmonė negali internete vykdyti veiklos, jeigu jos interneto svetainėje nėra nurodoma kontaktinė informacija – įmonės pavadinimas, kodas bei adresas. Visi šie rekvizitai el. parduotuvėje turi būti nurodomi, jeigu ta prekyba vykdoma per įmonę. Vykdantys individualią veiklą tokios informacijos nurodyti neprivalo, tačiau pastebima, kad šie pardavėjai savanoriškai skelbia informaciją apie save, o tai tik parodo, jog jie elgiasi atsakingai ir bando nubaidyti visus galimus gandus, kad jie yra nesąžiningi. Taigi, pagrindinis signalas, kuris turėtų rodyti, jog pardavėjas nesąžiningas – rekvizitų nebūvimas. Nesvarbu ar tai būtų parduotuvė, kurioje parduodami moteriški batai ar tiesiog rūbai – tokia informacija turi būti aiškiai matoma.

Užsakymo metu aferistai keletą kartų gali save išduoti, tačiau tik retas kada sugeba įžvelgti suktybę. Pavyzdžiui, pateikiant užsakymą, kiekvienas klientas turi gauti ne įprastus duomenis bankinio pavedimo mokėjimui, o būtent išankstinę sąskaitą faktūrą. Jeigu ji nėra pateikiama, vadinasi kažkas yra negerai, nes sąskaitos turi būti apmokamos įprasta tvarka – nurodant jos numerį bei kitą aktualią informaciją. Jeigu jums yra pateikiami tik kažkokios žmogaus duomenys t.y. vardas su pavarde bei sąskaitos numeriu, bet pačios išankstinės sąskaitos negaunate, nemaža tikimybė, kad vis dėlto būsite apgautos. Jokiu būdu nevedinėkite pinigų į kažkokio žmogaus sąskaitą, jeigu nematysite už ką vedate pinigus. Įprasto apmokėjimo tvarka yra paprasta – klientui pateikiama išankstinė sąskaita faktūra, kurioje nurodomos prekės bei jų kainos ir atsiskaitymo rekvizitai.

Taip pat tikrinkite kas yra nurodoma išankstinėje sąskaitoje. Ten privalomai nurodomi visi įmonės duomenys bei pavedimo informacija. Įmonės pavadinimą veskite internetinėse paieškos sistemose ir ieškokite ar tokia įmonė apskritai egzistuoja. Jeigu radote, būtinai perskaitykite atsiliepimus – juose gali būti nurodoma, jog šie pardavėjai yra sukčiai ar kažkas panašaus. Jeigu pardavėjas paprastas asmuo – jūs viską atliekate analogiška tvarka, tik jau vedate pardavėjo vardą bei pavardę. Tai yra paprasčiausi būdai, kurie leidžia patikrinti pardavėjų ketinimus. Gražūs moteriški batai jums gali nukreipti dėmesį, tačiau žinokite, kad ne visur visi yra sąžiningi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *