Ko nepasidalina kaimynai?

Teismai ir mediacija – būdinga vieta susitikti kaimynams. Tie, kurie nesusitinka prie tvoros draugiškai pasišnekučiuoti ar prie stalo bokalo pakelti – susitinka jau teisėsaugos aplinkoje. Apie tai ir ši istorija. Štai dėl kokių dalykų dažniausiai nesutaria kaimynai.

Tvoros statymas

Net ir tokį klausimą gali nagrinėti https://www.medijuok.lt/. Juk tvoros – labai jautrus dalykas. Tvoroms reikia statybų leidimo, o tiesiai ant sklypų ribos net ir gyvatvorės negali pasisodinti, ji gali būti tik 1 metras nuo valdos ribos. Taigi, tvoros statymas – dalykas, kuris dažnai verčia susipykti kaimynus. Ypač, jeigu tvorą norisi statyti kokioje labai gražioje, sutvarkytoje teritorijoje, kur matosi gražūs kraštovaizdžiai. Gal vieno kaimyno tvora kitam užstos tą gražų vaizdą? Tuomet tenka piktintis, kad statoma tvora, ir prašyti panaikinti šį dalyką.

Statybų leidimai

MediacijaSusipykti kaimynams tenka ir dėl vieno iš jų vykdomų statybų. Mat jeigu nori kažką pasistatyti savo sklype, reikia gauti sutikimus iš kaimynų, kad jie neprieštarauja, jog šalia jų vyks statybos. Kai kuriems kaimynams tai nesvarbu, tačiau kažkam statybos galbūt vyks tiesiai priešais nosį ir dėl to jie nesutiks. Teisminė mediacija gali padėti išspręsti šį ginčą. Statytojas turi pasižadėti, kokių jis neperžengs įsipareigojimų, vykdydamas tas savo statybas.

Medis ant ribos

Kai ant sklypų ribos išauga medis, neaišku, ką su juo daryti. Vienas nori kirsti, kitas neleidžia. Kaip pasidalinti? Ir dėl tokių priežasčių kaimynai gali nesutarti bei tiesos ieškoti teismuose arba bent jau pas teismo mediatorius.

Neatidalintos valdos ir namas

Patys didžiausi nesutarimai – dėl to, kas net nepadalinta. Tai sklypai ar pusė namo. Jeigu tokios oficialios dalybos su kadastriniais matavimais dar nepadarytos, tai bus labai daug darbo, kol viskas galiausiai bus baigta. O jeigu kaimynai nesutaria, kur kurio riba, bando įrodyti vienaip ar kitaip, tai net ir ta pati byla gali užtrukti labai ilgai.

Šulinys ir kitos nuo kaimyno pajungtos komunikacijos

Kartais gali kaimynai konfliktuoti dėl vieno prievado, einančio per kaimyno valdą, dėl vandens, elektros, dujų ar kitų komunikacijų. Jeigu tokie konfliktai kyla, reikėtų pasidalinti ir pasidaryti atskirus įvadus, tačiau tai reiškia, kad tik vienai pusei bus galima niekuo nesirūpinti ir naudotis komunikacijomis kaip anksčiau, o kitai teks vargti ir galvoti, ką daryti, kiek pinigų sumokėti, kad būtų tie visi įvadai pagaliau padaryti. Skundžia vienas kitą dėl triukšmo arba netvarkos – to tarp kaimynų irgi pasitaiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *